130 вчених з 11 країн світу беруть участь у Міжнародній Вайглівській конференції

26 вересня 2017 року в Актовій залі Львівського національного університету імені Івана Франка розпочала роботу 7-а Міжнародна Вайглівська конференція. Для участі у науковому зібранні зголосилися 130 учасників з України, Польщі, Литви, Латвії, Туреччини, Швеції, Бельгії, Австрії, Іраку, Естонії та Нідерландів.

Конференція присвячена пам’яті визначного Львівського біолога австрійського походження Рудольфа Вайгля, який створив першу вакцину проти висипного тифу та організував її промисловий випуск. Серед його учнів – українські та польські науковці.

Привітав учасників конференції проректор з наукової роботи Університету, член-кореспондент НАН України, професор Роман Гладишевський. Коротко ознайомивши присутніх з історією наукових досліджень у Львівському університету, Роман Євгенович наголосив на вагомій ролі Рудольфа Вайгля для світової науки та медицини.

«Ми раді, що цьогоріч конференція відбувається у Львові, адже Рудольф Вайгль більшу частину свого життя працював саме у нашому місті, а його науковий доробок допоміг врятувати тисячі життів в усьому світі», – зазначив Роман Євгенович.

Заступник міського голови Львова Андрій Москаленко, привітавши учасників, наголосив, що міська рада приділяє особливу увагу розвитку наукового потенціалу міста, а тому з готовністю підтримує ідеї проведення конференцій та інших заходів, спрямованих на інтенсифікацію інтелектуального життя Львова.

Також до вітальних слів долучилися академік НАН України, директор Інституту біохімії ім. О. В. Палладіна НАН України Сергій Комісаренко і член-кореспондент Польської академії наук, професор Гданського університету Гжегож Венгжин.

На завершення офіційного відкриття конференції голова оргкомітету, академік НАН України, директор Інституту біології клітини НАН України Андрій Сибірний розповів про традицію та історію проведення Вайглівських конференцій, які через рік по черзі проходять в Україні та Польщі.

У Львівському національному університеті імені Івана Франка Вайглівську конференцію вперше провели у 2003 році.

Організатори цьогорічної конференції зазначають, що захід слугуватиме подальшому розвитку партнерських стосунків та взаємовигідної наукової співпраці між українськими та закордонними мікробіологами, біотехнологами та імунологами, зокрема з Польщі та інших країн Центральної та Західної Європи. Завдяки успішній співпраці в рамках конференції можна сподіватися на спільні  наукові проекти, обмін студентами, аспірантами та науковцями зі ступенями, а також спільні наукові публікації в міжнародних наукових часописах.

Організаторами конференції є Всеукраїнська громадська організація «Українське товариство клітинної біології», Товариство мікробіологів України ім. С. Виноградського, Львівський національний університет імені Івана Франка та Інститут біології клітини НАН України.

Ключові учасники цьогорічної конференції: академік НАН України Андрій Сибірний (Інститут біології клітини НАН України, голова оргкомітету), член-кореспондент Польської академії наук професор Гжегож Венгжин (Гданський університет, Польща, співголова оргкомітету), професор Бауке Оудега (Нідерланди, президент Федерації європейських мікробіологічних товариств), академік НАН України Сергій Комісаренко (Інститут біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України, м. Київ), академік НАН України Валентин Підгорський (Інститут мікробіології і вірусології НАН України, м. Київ), професор Фолькмар Пассот (Шведський природничий університет, м. Уппсала), професор Патрик Фікер (Льєжський університет, Бельгія), професор Ярослав Дзядек (Інститут медичної біології Польської Академії наук, м. Лодзь), професор Анджей Джугай (ректор Вищої медичної школи, м. Клодзко, Польща), професор Анджей Гаміан (Інститут імунології і експериментальної терапії Польської Академії наук, м. Вроцлав), професор Вєслав Барабаш (Краківський природничий університет, Польща), член-кореспондент Латвійської Академії наук Александр Рапопорт (Латвійський університет, м. Рига), професор Номеда Куісіене (Вільнюський університет, Литва), професор Рімантас Даугелавічус (Каунаський університет, Литва), професор Яак Труу (Тартуський університет, Естонія), доцент Оксана Теглівець (університет м. Грац, Австрія) та багато інших.

Конференція триватиме до 29 вересня у секціях «Метаболізм і регуляція», «Імунологія», «Біотехнологія мікроорганізмів», «Медична мікробіологія», «Фармакологія», «Мікробіологія навколишнього середовища».