Педагоги з усієї України завершили навчання на «Курсах вдосконалення викладацької майстерності» при Львівському університеті

Педагогічна праця тим особлива, що ґрунтується на вмінні спілкуватися, підтримувати й створювати можливість розвитку навіть в найбільш непередбачувані часи. Тож коли кожен український студент зіткнувся в тій або іншій формі із війною, викладачі забезпечили міцний освітній фронт та допомагали своїм підопічним не втрачати віру в себе і свої сили, а також самі навчалися, щоб бути в контексті освітніх вимог часу.

Розуміючи ситуацію, яка склалася, Львівський університет не припинив розпочаті ще в січні «Курси вдосконалення викладацької майстерності», а навпаки заохотив брати у них участь також педагогів інших ЗВО на безоплатній основі, адже знання в час війни – це теж зброя. І черга її прийде тоді, коли потрібно буде допомагати країні швидко відновитися в різних сферах.

22 червня 2022 року онлайн-навчання на «Курсі вдосконалення викладацької майстерності» закінчилося. Впродовж 5 місяців 287 педагогів разом із 33 лекторами вчилися поєднувати академічну освіту із цифровими технологіями, опановували навички роботи в системі електронного навчання Moodle, знайомилися з різноманітними іншими графічними програмами для інтерактивного проведення пар, підсумкових оцінювань, вивчали складові особистого бренду тощо.

Загалом курс тривав із 27 січня до 4 червня та містив 6 кредитів, тобто 180 академічних годин роботи. Програма навчання була укладена таким чином, аби зосередити увагу на всіх найпотрібніших темах для сучасного педагога, а також надати старт для продовження самонавчання. Курс містив такі 5 модулів:

  • «Система вищої освіти України. Академічна доброчесність» – 1 кредит;
  • «Soft Skills компетенції викладача вищої освіти» – 1 кредит;
  • «Інформаційні технології в освітньому процесі» – 1,5 кредита;
  • «Можливості викладача при використанні платформи Moodle» – 1 кредит;
  • «Педагогічна інноватика. Професійний (науковий) бренд викладача» – 1,5 кредита.

Варто додати, що сьогодні, 6 липня, педагогам, які завершили курс та виконали домашні завдання, відповідні сертифікати із зазначеною кількістю кредитів вручив проректор з науково-педагогічної роботи та інформатизації Віталій Кухарський.

Програму вдалося розробити та реалізувати за участі експертів НАЗЯВО, Інституту вищої освіти, Інституту педагогіки, Британської ради. Проте цього року у зв’язку з війною навчання було дещо спрощене, тож учасники курсу мали єдине домашнє завдання – створення власного електронного курсу у системі Moodle. Також цьогоріч вперше впровадили систему вибіркових дисциплін, які педагоги могли обрати за своїм бажанням.

Тішить те, що цього разу організатори курсів вийшли за межі нашого Університету та надали можливість безплатно навчатися також понад 120 представникам інших ЗВО України: Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, ДВНЗ «Ужгородський національний університет», Запорізького державного медичного університету, Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, Навчально-наукового Юридичного інституту, Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка, Криворізького національного університету, Національного університету «Одеська політехніка», КНЕУ імені Вадима Гетьмана,  Українського католицького Університету, Львівського торговельно-економічного університету, Львівського державного університету внутрішніх справ, Національної академії сухопутних військ імені П. Сагайдачного, Криворізького національного університету, Національного лісотехнічного університету України, Львівського державного коледжу декоративного та ужиткового мистецтва імені І. Труша, Технічного фахового коледжу національного університету “Львівська політехніка”.

Слухачі позитивно та натхненно відгукуються про «Курси вдосконалення викладацької майстерності» при Львівському університеті, зокрема акцентують на тому, що програма курсів насичена як теоретичним, так і прикладним контекстом, структура є послідовною, а наповнення цікавим та якісним:

«Мала нагоду пройти багато курсів і в Україні, і за кордоном. Але з певністю можу сказати, що ці курси за усіма параметрами організовані на дуже високому рівні і не поступаються найкращим платним курсам. Пишаюся своїм рідним Університетом!», – розповіла доцентка кафедри економіки підприємства економічного факультету Львівського університету Анжела Швець.

«Були цікаві дієві практики, особливо ті, що стосуються емоційного інтелекту, психології спілкування, емоційного вигорання, які актуальні в цей непростий час», – поділилася відгуком професорка кафедри української фольклористики імені академіка Філарета Колесси філологічного факультету Львівського університету Ганна Сокіл,.

«Дуже ґрунтовні лекції! Чітко і доступно. Особливо цінним був фідбек на створений мною курс – чітко зазначено плюси і мінуси, вказано на помилки, надано поради і рекомендації. Це дуже корисно!» – висловив переконання доцент кафедри нових медiй факультету журналістики Львівського університету Павло Александров.

«Щиро вдячна команді, яка складає програму курсів викладацької майстерності, викладачам, які в складних психологічних умовах зуміли на високому рівні донести необхідну для сучасного лектора вищої школи інформацію. Буду радити колегам з інших закладів вищої освіти долучатися до цього вишколу», – наголосила доцентка кафедри екології біологічного факультету Львівського університету Ольга Цвілинюк.

Підсумовуючи сказане, бажаємо всім учасникам застосовувати свої знання на практиці та впроваджувати інновації, які опанували на курсі вже зараз. Щиро віримо, що побачимо Вас і на наступних «Курсах вдосконалення викладацької майстерності», а всіх, хто ще не брав участі в такому навчанні, запрошуємо детальніше ознайомитися із курсом за покликанням.

Найцікавіше попереду! До нових зустрічей!

Більше фото