Показником успішності вищого навчального закладу сьогодні можна вважати позицію у національних та міжнародних рейтингах вищих навчальних закладів.

Консолідований рейтинг ВНЗ України, який розробив освітній інформаційний ресурс “Osvita.ua” у 2016 році, включає 269 ВНЗ України ІІІ-IV рівня акредитації. У якості вихідних даних для складання консолідованого рейтингу вищих навчальних закладів України використані найбільш авторитетні серед експертів та засобів масової інформації національні та міжнародні рейтинги вузів України: “Топ-200 Україна”“Scopus” та “Вебометрикс”, кожен з яких використовує різні критерії оцінювання вищих навчальних закладів. Університет займає п’яту позицію серед українських ВНЗ.

Львівський університет вкотре підтвердив своє наукове реноме. За останніми показниками наукометричної бази “Scopus” Університет увійшов до лідерів рейтингу ЗВО України. Результати рейтингу базуються на показниках бібліографічної бази даних “Scopus”, що є інструментом для відстеження цитованості наукових статей, які публікують працівники у наукових виданнях. У 2019 році Університет зберігає 3 позицію
серед 163 ЗВО України. Станом на січень 2018 року кількість публікацій науковців Львівського університету склала 6 536, кількість цитувань статей – 37 762, індекс Гірша – 60.

Одним із найпрестижніших рейтингів університетів світу є Webometrics (Webometrics Ranking of World’s Universities), який охоплює дванадцять тисяч університетів зі всього світу та який публікують двічі на рік. Протягом останнього року Університет активно покращує свої позиції у рейтингу. Згідно з січневою публікацією рейтингу, Університет піднявся на 4 позицію серед ЗВО України.

За даними вебометричного рейтингу університетів uniRank University Ranking 2019 Львівський університет піднявся з 4 на 3 місце серед 171 українських ЗВО. Рейтинг складає Австрійська компанія uniRank, він охоплює більш ніж 12 тис. університетів з 200 країн світу

У 2018–2019 рр. Львівський університет залишається у трійці найкращих університетів України за даними світового рейтингу University Ranking by Academic Performance. Методологія ґрунтується на даних, отриманих з Інституту наукової інформації, та враховує число статей, цитат та загальний вплив цитованості.

Цьогоріч Університет увійшов до одного з найавторитетніших світових університетських рейтингів THE World University Ranking 2018 з позначкою 1001+. Також Львівський університет подав інформацію до ще одного авторитетного світового рейтингу – QS World University Ranking, результати якого мають бути оприлюднені у червні 2019 р. QS World University Ranking – рейтинг найкращих закладів вищої освіти світу за показником їхніх досягнень у галузі освіти і науки.

Згідно з січневою публікацією рейтингу Webometrics Ranking of World’s Universities, Університет і далі впевнено залишається на 5-му місці серед українських вузів. У процесі роботи над покращенням позицій у Webometrics проведено чимало заходів для реєстрації викладачів університету у Google Scholar – вільній доступній пошуковій системі, яка індексує повний текст наукових публікацій всіх форматів і дисциплін.

За даними рейтингу “ТОП 200 найкращих університетів України” у 2017–2018 рр. Львівський університет зайняв 10 місце серед українських ЗВО. Публікація нового рейтингу очікується у ІІІ кварталі 2019 р.