Показником успішності вищого навчального закладу сьогодні можна вважати позицію у національних та міжнародних рейтингах вищих навчальних закладів.

Консолідований рейтинг ВНЗ України, який розробив освітній інформаційний ресурс “Osvita.ua” у 2016 році, включає 269 ВНЗ України ІІІ-IV рівня акредитації. У якості вихідних даних для складання консолідованого рейтингу вищих навчальних закладів України використані найбільш авторитетні серед експертів та засобів масової інформації національні та міжнародні рейтинги вузів України: “Топ-200 Україна”“Scopus” та “Вебометрикс”, кожен з яких використовує різні критерії оцінювання вищих навчальних закладів. Університет займає п’яту позицію серед українських ВНЗ.

У ІІ кварталі 2017 року очікується нова публікація рейтингу «ТОП 200 кращих університетів України». У 2015/2016 році Львівський університет зайняв 9 місце серед Українських вузів.

Львівський університет вкотре підтвердив своє наукове реноме. За останніми показниками наукометричної бази SCOPUS Університет увійшов до трійки лідерів рейтингу вищих навчальних закладів України. Результати рейтингу базуються на показниках бібліографічної бази даних “Scopus”, що є інструментом для відстеження цитованості наукових статей, які публікують працівники у наукових виданнях. За даними рейтингу Університет посів 4 місце серед українських вузів. У трійці лідерів – Київський національний університет імені Тараса Шевченка,  Харківський національний університет імені В. Каразіна та Чернівецький національний університет імені Федьковича. Станом на квітень 2017 року кількість публікацій науковців Львівського університету склала 5 823, кількість цитувань статей – 28 547, індекс Гірша – 50.

Одним із найпрестижніших рейтингів університетів світу є Webometrics (Webometrics Ranking of World’s Universities), який охоплює дванадцять тисяч університетів зі всього світу та який публікують двічі на рік. Протягом останнього року Університет активно покращує свої позиції у рейтингу. Згідно з січневою публікацією рейтингу ми ввійшли до п’ятірки лідерів серед українських вузів.

За даними вебометричного рейтингу університетів uniRank University Ranking Львівський університет посідає 9-те місце серед 146 українських вищих навчальних закладів. Рейтинг uniRank University Ranking. Рейтинг складається Австрійською компанією uniRank та охоплює більш ніж 12 тисяч університетів  з 200 країн світу.

У 2015 році Львівський університет ввійшов у трійку кращих університетів України за даними світового рейтингу University Ranking by Academic Performance. Рейтинг складається щорічно починаючи з 2010 року. Методологія грунтується на даних отриманих з Інституту наукової інформації та враховує число статей, цитат та загальний вплив цитованості.