Студенти Університету отримують академічні та соціальні стипендії. Студенти-відмінники, які показали високі результати в навчанні відзначаються стипендіями Президента України та Кабінету Міністрів України. Студентам, які  найбільше відзначилися у навчальній та науковій роботі може призначатись академічна стипендія імені М.С. Грушевського, а студентам факультетів журналістики – академічна стипендія імені В.М. Чорновола. Аспіранти та молоді науковці Університету можуть отримати стипендії Президента України та Кабінету Міністрів України, а також низку інших стипендій.

З метою гідного вшанування пам’яті студентів Університету, які загинули під час Революції Гідності, обстоюючи європейські цінності демократії, свободу й повагу до прав людини, та пам’яті викладачів і студентів, які виявили особисту мужність, героїзм і вірність військовій присязі, загинули під час відсічі російської збройної агресії на Сході України, відповідно до рішення Вченої ради від 27 квітня 2016 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка засновано академічні стипендії імені Героїв Небесної Сотні та Героїв АТО.

Іменну стипендію призначають студентам двічі на рік, основними критеріями у відборі кандидатур є участь у національно-патріотичних заходах, громадській і волонтерській діяльності, успішне навчання, досягнення в науково-дослідницькій роботі й інших сферах студентського життя.

В Університеті діють академічні іменні стипендій для студентів відповідних факультетів: стипендія імені Ігоря Костенка (географічний факультет), стипендія імені Сергія Кемського (філософський факультет), стипендія імені Богдана Сольчаника (історичний факультет), стипендія імені Дмитра Чернявського (економічний факультет), стипендія імені Володимира Труша (факультет культури та мистецтв) і стипендія імені Степана Петрівського (геологічний факультет).

У 2017 р. академічну стипендію отримували 4 416 студентів, 276 аспірантів та 22 докторанти. Крім того, соціальну стипендію отримували 539 студентів.