Академічна спільнота Університету відзначила День Соборності України

22 січня 2019 року Ректор Володимир Мельник, представники адміністрації, студенти, викладачі та працівники Львівського національного університету імені Івана Франка взяли участь в урочистих заходах з нагоди Дня Соборності України.

Спершу представники Університету поклали квіти до пам’ятника Михайлові Грушевському, а згодом долучилися до загальноміських заходів на Личаківському кладовищі. Працівники і студенти Університету, керівництво області й міста, представники громадськості віддали шану борцям за незалежність України на полі почесних поховань №67. Після цього учасники заходів поклали квіти до Меморіалу воїнам Української Галицької Армії та запалили лампадки на могилах Держсекретаря військових справ ЗУНР Д. Вітовського, Команданта Легіону УСС М. Галущинського, засновника і керівника «ПЛАСТу» О. Тисовського, воїна УГА С. Левицького, а також на могилі учасника АТО В. Гурняка.

Крім того, громада міста й області вшанували пам’ять Президента Національної Ради ЗУНР Євгена Петрушевича та воїнів АТО. Представники Університету запалили лампадки і помолилися біля могили старшого викладача ЛНУ ім. Івана Франка, Героя України Володимира Труша, який віддав своє життя за територіальну цілісність України у 2015 році.

На полі почесних поховань №76 відбулася екуменічна панахида.

Голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка, звертаючись до присутніх, наголосив, що саме зараз українці мають шанс виправити помилки минулого і завершити справу, яку розпочали наші предки сто років тому. «Переконаний: тоді у них не було сумнівів, що від Лемківщини й до Кубані нарешті витвориться єдина неподільна соборна Українська держава. Не сталося. Пересварились, розвалили військо, не врахували можливість підтримки Європи. І поплатилися за це. Заплатили голодом, розстрілами, тюрмами. Сьогодні ж наші воїни, наші новітні герої в надскладних умовах, нікого не боячись, дали нам ще один шанс на перемогу», – зазначив Олег Синютка.

Учасник АТО Олег Ферен зазначив, що новітні герої України поклали свої життя не просто за мир, а за перемогу. «Тут наші побратими, які поклали найдорожче – своє життя – за нас із вами. Поклали життя не за мир, а за перемогу. І ми мусимо перемогти у цій війні, ми мусимо триматися разом. На початку війни були важкі часи для армії, не було чим оборонятися – це правда, це всі знають. Сьогодні ми створили велику і сильну армію. Тож маємо гуртуватися і триматися купи. Тільки тоді переможемо», – наголосив Олег Ферен.