Академічна спільнота біологічного і геологічного факультетів Університету відзначила 203-ю річницю від дня народження Тараса Шевченка

14 березня 2017 року студенти та викладачі біологічного і геологічного факультетів урочисто відзначили 203-ю річницю від дня народження Тараса Шевченка, організувавши літературно-музичну композицію «Поетичний вінок Кобзареві».

Під час заходу звучали слова про геніального українського поета та роль його творів у сьогоденні. Ведучі вечора, студенти Зоряна Калинець (біологічний факультет) та Роман Васьків (геологічний факультет) зосередили увагу на винятковості постаті Тараса Шевченка в історії України та світу. «Тарас Шевченко… Геній, мислитель, пророк. Людина незвичайної долі й незвичайного таланту, що здобула світову славу», – наголосили ведучі, навівши цитату Івана Франка про Великого Кобзаря:

«Він був сином мужика – і став володарем у царстві Духа.

Він був кріпаком – і став володарем у царстві людської культури.

Він був самоуком – і вказав нові світлі й вільні шляхи професорам і книжним вченим».

Увібравши в себе душу народу, Тарас Шевченко звеличив його й Україну, підніс його духовну велич та красу на височінь, чим збагатив увесь світ. А відтак, усі присутні на літературно-музичній композиції мали змогу осягнути серцем шевченківські твори, пройнятися їхнім духом, а також виконати поетові заповіти.

Під час літературно-музичного заходу студенти біологічного факультету Роман Козира (гр. БЛБ-13), Софія Лозинська (гр. БЛБ-13) та геологічного факультету Богдан Жук (гр. ГЛГ-11), Марія Андреєва (гр. ГЛГ-42) і доцент кафедри загальної та регіональної геології геологічного факультету Ю. Маковський декламували поетичні твори Тараса Шевченка. Студент першого курсу геологічного факультету Сагна Жан Люк з Сенегалу продекламував «Заповіт» французькою мовою.

Музичною окрасою вечора стало мелодійне виконання творів Тараса Шевченка народною чоловічою капелою «Прометей» під керівництвом Віталія Чмира.

Завершальною частиною урочистостей з нагоди відзначення 203-ї річниці від дня народження Великого Кобзаря стало спільне виконання «Заповіту» та Державного Гімну України.

Після завершення поетичного заходу учасники народної чоловічої капели «Прометей» відвідали Мінералогічний, Зоологічний та Палеонтологічний музеї університету, які функціонують в корпусі Львівського університету на вул. Грушевського, 4 та були приємно вражені багатими експозиціями музеїв.

Світлини: Олександра Лавриновича Більше фото