Бібліотечна співпраця між національними університетами

19 травня 2017 року Ректор Університету, професор Володимир Мельник, директор Наукової бібліотеки Університету Василь Кметь і директор Наукової бібліотеки ім. М. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка, очільник секції університетських бібліотек Української Бібліотечної Асоціації Олег Сербін обговорили перспективи розвитку інформаційно-бібліотечного забезпечення університетської освіти.

Зокрема, під час зустрічі йшлося про основні напрямки, результати роботи та методичні напрацювання всеукраїнської науково-практичної конференції «Університетська бібліотека як простір соціокультурної комунікації», що цими днями відбувається у Науковій бібліотеці ЛНУ ім. Івана Франка.

Директори бібліотек зосередили увагу на стратегії інформаційного розвитку та ресурсного забезпечення вищої освіти як визначальному напрямку міжуніверситетської співпраці. Представники провідних українських університетів окреслили цілі та перспективи розробки спільних проектів, звертаючись до досвіду європейських держав, де саме університетські книгозбірні ставали каталізаторами творення новітніх національних інформаційних моделей та сервісів.

Перспектива полягає передусім у створенні та промоції загальнодоступних ресурсів, каталогів, розробці та удосконаленні автоматизованих бібліотечних інформаційних систем для забезпечення захисту національних пріоритетів та відкритості до світу.

Олег Сербін також представив бачення Київського університету щодо поглиблення співпраці між установами, проаналізував досвід Наукової бібліотеки ім. М. Максимовича, а також відзначив ефективність співпраці з Науковою бібліотекою ЛНУ ім. Івана Франка.

Ректор Львівського університету, професор Володимир Мельник наголосив на пріоритетності суспільної ролі університетської бібліотеки, підкресливши важливість громадських ініціатив, реалізованих на базі бібліотеки Львівського університету. Окрім того, Ректор задекларував повну підтримку ініціативам, спрямованим на інформаційний розвиток наукових бібліотек і висловив готовність сприяти подальшому поглибленню співпраці між установами.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото