Близько 100 учасників із вищих навчальних закладів  України, Польщі та Швеції  обговорюють актуальні проблеми прав людини, держави та правової системи

З ініціативи Студентського товариства юридичного факультету 24 квітня 2015 року відбулось відкриття ХІV Міжнародної студентсько-аспірантської наукової конференції «Актуальні проблеми прав людини, держави та правової системи».

Під час пленарного засідання зі вступним словом виступив голова ради Студентського наукового товариства Юрій Репета: «Зараз наука переживає не найкращі часи, бо відчутна дистанція між теоретичними знаннями і їхнім прикладним втіленням. Молоде покоління завжди активніше в пошуку ідей і прийнятті рішень. Сучасне суспільство намагається досягти консенсусу між наукою і практикою. Саме цьому діалогу науки та практики й присвячена нинішня конференція».

З вітальним словом звернулася до учасників урочистого відкриття міжнародної наукової конференції заступник декана з навчально-виховної роботи юридичного факультету Роксолана Лемик. Роксолана Ярославівна зазначила, що вже 14 років поспіль конференція збирає активну молодь, зацікавлену актуальними питаннями у сфері правознавства, і час показує, що інтерес молоді до науки залишається. Заступник декана висловила сподівання, що резолюції, випрацювані учасниками засідання, будуть практичними та цікавими, адже, за словами Роксолани Лемик, «молодь завжди пропонує щось інше, прогресивніше».

Після урочистого відкриття учасники конференції продовжили роботу в секціях за напрямами: філософія прав людини, права та держави; загальна теорія прав людини, права та держави; конституційне право та конституційний процес; історія держави та права; цивільне право та цивільний процес; господарське право та господарський процес; міжнародне право, європейське право, порівняльне право; кримінальне право та кримінологія; адміністративне, фінансове та інформаційне право; трудове право та право соціального забезпечення; екологічне, земельне та аграрне право; а також в англомовній секції з правознавства.