Близько 100 випускників Львівського університету стали дипломованими істориками, архівістами та соціологами

У час формування новітніх ціннісних орієнтирів, актуалізації та переосмислення власної національної ідентичності, близько 100 студентів, які представляють нове покоління випускників історичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка, завершили навчання за ОКР «спеціаліст» й отримали дипломи про вищу освіту.

Урочиста церемонія вручення дипломів відбулась 7 липня 2016 року в Актовій залі Університету.

З вітальними словами звернулись до своїх вихованців завідувачі випускових кафедр.

«У час, коли формується світова та європейська візія України вам, які ознайомлені з різними точками зору вчених і політиків, належить здійснити важливу місію – спростовуючи міфи та стереотипи старих часів, нести крихку візію правдивої української історії в маси», – так завідувач кафедри археології та спеціальних галузей історичної науки, професор Леонід Зашкільняк окреслив ті основні завдання, які сьогодні постають перед дипломованими фахівцями-істориками.

Завідувач кафедри давньої історії та архівознавства Ольга Щодра наголосила, що саме це покоління українців, народжених у період Незалежності нашої держави, гостро поставило на порядок денний питання про потребу змін в Україні, про її європейський вектор розвитку. Ольга Михайлівна закликала молодь і надалі активно виявляти свою громадянську позицію, сміливо обстоювати національні інтереси та права українців, відданою працею творити гідне майбутнє для розвитку України як сильної європейської держави.

Звертаючись до випускників 2016 року, завідувач кафедри новітньої історії України, професор Олексій Сухий зазначив, що історія Львівського університету кінця ХІХ століття тісно пов’язана з іменами Івана Франка та Михайла Грушевського, ювілеї яких цьогоріч відзначає вся українська спільнота. «Їхній внесок у розвиток державотворчих процесів в Україні, у літературу та культуру – неоціненний.   Маючи славне історичне запліччя, пам’ятайте про свою важливу місію у професійному й особистому житті, а ми завжди будемо підтримувати вас і пишатися вами!» – сказав Олексій Миколайович.

Про роль студентства Львівського університету в суспільних зрушеннях, у боротьбі українців за національні права йшлося у виступі доцента кафедри новітньої історії Володимира Качмара. Володимир Михайлович, зокрема зазначив, що «диплом та знання, які ви здобули на історичному факультеті Львівського університету, дають вам шанс зреалізувати себе. Не знехтуйте його!»

«Любити історію та культуру Української держави», «любити рідну землю, куди б вас не закинула доля», «творити Україну такою, куди б хотіли повернутись усі наші емігранти», побудувати успішну кар’єру та знайти особисте щастя побажав випускникам професор кафедри етнології Михайло Глушко.

Слова вітань і найщиріших побажань адресували своїм вихованцям заступник декана історичного факультету Руслан Сіромський, завідувач кафедри історичного краєзнавства Віктор Голубко, завідувач кафедри історії середніх віків та візантиністки Леонтій Войтович, завідувач кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн Степан Качараба.

Від імені випускників 2016 року Оксана Головатюк подякувала викладачам «за те, що вони були для молоді правильними орієнтирами і вірними супутниками в їхньому студентському житті», «за розуміння та підтримку й розраду», «за життєву мудрість і невичерпне терпіння». «Ваші мудрість та науку – просту й водночас таку складну – ми збережемо на все життя», – сказала Оксана.

Успішно завершивши навчання, тепер дипломовані фахівці-історики, архівісти та соціологи мають намір спрямовувати свою працю на благо розвитку нової системи соціальних, політичних і культурних взаємозв’язків в українському суспільстві.

Справжнім подарунком для випускників історичного факультету стали виступи мистецьких колективів Університету – Народного ансамблю пісні і танцю «Черемош» та дуету бандуристок Народної капели бандуристок «Зоряниця».

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото