Близько 200 суддів та експертів з України та Польщі беруть участь в обговоренні діяльності господарських судів в умовах реформування судової системи України

З  нагоди відзначення 25-річчя господарського суду України 20 травня 2016 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбулася Міжнародна науково-практична конференція на тему: «25 років господарським судам України: шлях європейської інтеграції», у якій взяли участь керівники Вищого господарського суду України, народні депутати України, судді господарських, адміністративних та загальних судів, науковці, адвокати, а також фахівці в галузі права з Республіки Польща.

Голова Львівського апеляційного господарського суду Борис Плотніцький, який модерував урочисте відкриття заходу, зазначив, конференція проходить з метою  обговорення актуальних питань судочинства в контексті євроінтеграційних процесів  в Україні за участю широкого кола експертів – суддів і науковців.

«Українська правова система зараз зазнає серйозних змін», – сказав Борис Плотніцький, зауваживши, що реформування судової системи має відбуватись неодмінно з урахуванням національного досвіду та європейських стандартів.

Із вітальним словом звернувся до учасників конференції голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка.

«Дуже знаково, що цю конференцію проводять саме на Львівщині, – наголосив Олег Синютка, – оскільки в нашому регіоні збереглася добра традиція української правничої науки та напрацьовані вагомі юридичні розробки. Впевнений, що під час цієї наукової дискусії, особливо із залученням до неї іноземних колег, зародяться ті почини, які стануть основоположними для правничої науки та для подальшого реформування судової системи України».

Від імені Львівської обласної ради та депутатського корпусу привітав суддів із 25-річчя господарського суду України заступник голови ЛОР Володимир Гірняк.

З вітальним словом звернувся до учасників конференції та гостей Ректор Львівського національного університету імені Івана Франка, професор Володимир Мельник. Володимир Петрович зазначив, що один із найстаріших університетів Центральної і Східної Європи славиться своїми академічними традиціями і потужними науковими школами. Правнича школа Львівського університету має  понад 200 літню історію і сьогодні є  провідною в Україні.

«Львівський національний університет імені Івана Франка діє в унісон з вимогами часу та співпрацює з усіма гілками влади, у тому числі й із господарським судом Львівщини», – сказав  він.

За словами Ректора Університету, демократія починається тільки там і лише тоді, коли є верховенство Закону. Перефразовуючи слова Блаженнішого Любомира Гузара, професор Володимир Мельник резюмував: «Ми можемо говорити про справжнє реформування судової гілки влади лише тоді, коли кожна людина в нашій державі буде захищена».

Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов подякував суддям і працівникам  апарату господарських судів за відданість і професіоналізм та висловив сподівання, що розпочата реформа судової влади принесе позитивні зміни, що відповідатимуть інтересам народу та потребам суспільства.

На продуктивній співпраці України та Польщі у сфері юриспруденції, зокрема господарського судочинства,  наголосив керівник Департаменту з правових питань і консульського захисту Генерального консульства  Республіки Польщі у Львові Владзімєж Сулгостовскі.

Привітав українську та польську правничі спільноти Міський голова Львова Андрій Садовий. «Для мене велика приємність, що в нашому славному місті Львові відбувається така поважна конференція. І так багато впливових людей, які кожного дня приймають непрості рішення, зібралися в цьому прекрасному залі Львівського університету», – звернувся він до учасників засідання.

За словами Андрія Івановича, на превеликий жаль, у нашій країні сьогодні рівень довіри до влади,  партій, до суддів,  прокурорів є дуже і дуже низьким. «Є проблеми в корупції, є проблеми у відсутності довіри. Але є високий рівень довіри до наукових інституцій, до університетів. Мені приємно, що, власне, перебуваючи в стінах цього університету, ось ця добра аура, вона перейде до усіх тут присутніх», – сказав мер Львова.

Андрій Садовий зазначив: «Кожного дня судді приймають дуже складні і непрості рішення. Я би хотів, щоби, ідучи до Європейського союзу, маю на увазі, нашу українську частину, ми вже сьогодні сповідували, цінності. Шановні колеги! Бажаю вам мудрості, бажаю вам постійно працювати над собою, вчитися, щоби приймати рішення іменем нашої держави».

Під час свого вітального слова голова Господарського суду Львівської області Михайло Юркевич зауважив, що результати нинішньої конференції закладуть підвалини для побудови мосту, який об’єднає вимоги суспільства і справедливого судочинства з повсякденною роботою суддів.

Після урочистого відкриття конференції відбулись пленарні засідання, під час яких із доповідями виступили українські та польські науковці, судді й експерти.

Про місце господарського судочинства в умовах гармонізації законодавства України з правом ЄС та про розвиток господарського процесуального законодавства йшлося у виступах завідувача кафедри цивільного права та процесу юридичного факультету ЛНУ ім. Івана Франка Володимир Коссак і доцента цієї ж кафедри Йосипа Богдана.

Доцент кафедри європейського права факультету міжнародних відносин Петро Манюк зосередив увагу присутніх на конституційних засадах діяльності господарських судів.

Учасники конференції також обговорили питання реформування судової системи України, кризи довіри до бізнесу та комерційної юстиції і шляхи її подолання, покращання ефективності виконання судових рішень у господарських правовідносинах та право на справедливий суд осіб з обмеженими можливостями проаналізували представлені нормативні проекти моделі медіації на тлі правового регулювання Європейського Союзу.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото