Близько 200 учителів і викладачів Львівщини обговорили питання підвищення якості викладання  англійської мови, впровадження новітніх технологій навчання та використання міжнародного досвіду

У рамках Року англійської мови в Україні 19 жовтня 2016 року в Актовій залі Університету відбулась Регіональна навчально-методична академія ТІСОЛ-Україна «Англійська від Кембридж у навчально-методичній роботі викладача англійської мови: компетентнісний підхід до екзаменаційної підготовки».

У роботі академії взяли участь викладачі англійської мови вищих і середніх навчальних закладів Львова та області. «Це спільний проект видавництва та екзаменаційного департаменту Кембриджського університету, Асоціації викладачів англійської мови в Україні ТІСОЛ-Україна та кафедри іноземних мов для гуманітарних факультетів Львівського національного університету імені Івана Франка», – пояснюють організатори.

Президент Асоціації викладачів англійської мови в Україні ТІСОЛ-Україна доцент Алла Раду привітала учасників від імені оргкомітету академії та виконавчого комітету ТICOЛ-Україна й зазначила, що неурядова організація викладачів англійської мови спрямовує свою діяльність на  підвищення якості викладання англійської мови, запровадження новітніх технологій навчання, використання найкращого міжнародного досвіду в практиці викладання англійської мови.

За словами Алли Раду, окрему увагу ТІСОЛ-Україна приділяє підвищенню професійної підготовки викладачів англійської мови. Додамо, що впродовж останнього часу створено програму навчально-методичних тренінгів, яка надає можливість  як учителям середніх навчальних закладів, так і викладачам університетів пройти навчання на сертифікованих курсах, ознайомившись з авторськими методиками найкращих українських та іноземних фахівців.

Актуальні проблеми підготовки студентів до міжнародних іспитів з англійської мови були в центрі уваги таких останніх заходів TIСОЛ-Україна, як: Національна Конвенція TIC0Л-Україна (Львів, 2016), Академія TIC0Л-Україна (Харків, 2016), Форум молодих науковців (Харків, 2016), Літній інститут TlCОЛ-Україна (Славське, 2016).

Заступник декана факультету іноземних мов Ганна Кость поділилася досвідом впровадження нової концепції викладання іноземних мов у Львівському національному університеті імені Івана Франка та розповіла про перші здобутки професорсько-викладацького складу факультету на шляху її імплементації.

«У Львівському університеті підготовка фахівців різних освітньо-кваліфікаційних рівнів ґрунтується на принципах забезпечення високої якості викладання іноземних мов, надання додаткових можливостей для студентів і викладачів, мотиваційного стимулювання до вивчення мов інших народів як необхідної умови для інтеграції у європейський та світовий освітній простір», – зазначила Ганна Кость.

Також Ганна Мирославівна наголосила, що «успішність процесу запровадження нової концепції викладання іноземних мов в Університеті визначається спільним бажанням викладачів і студентів досягти якомога вищого рівня володіння іноземною мовою як інструментом мислення й комунікації у сфері свого фаху».

Консультант екзаменаційного департаменту Кембриджського університету в Україні Дарина Сіжук представила презентацію на тему: «Англійська від Кембридж: відкриваємо світ можливостей. Англійська від Кембридж: сертифікат для кар’єри та майбутнього», а методист видавництва Кембриджського університету Ганна Шовкалюк провела тренінг «Англійська від Кембридж – рішення для кращого навчання. Офіційна підготовка до Кембриджських іспитів, яка надихає».

Активну участь у роботі академії взяли викладачі кафедр іноземних мов для гуманітарних і природничих факультетів, які працюють над практичним втіленням нових ідей у навчальний процес з викладання англійської мови в контексті реалізації нової концепції.

Під час перерви учасники оглянули виставку навчальних та екзаменаційних матеріалів від компанії «Лінгвіст» та видавництва Кембриджського університету, а також поспілкувались із представниками екзаменаційного центру Cambridge English.