Близько 7 тисяч випускників Львівського національного університету імені Івана Франка цьогоріч отримають дипломи нового зразка

Сьогодні, 14 липня, відбулась Урочиста академія з нагоди вручення дипломів про вищу освіту студентам геологічного факультету, що стала завершальним акордом святкових випусків 2015 року. А отже, близько 7 тисяч висококваліфікованих молодих фахівців – випускників Львівського національного університету імені Івана Франка розпочинають новий етап особистісного розвитку та професійного становлення й зростання.

Варто зазначити, що відповідно до Закону України «Про вищу освіту» вищі навчальні заклади мають самостійно виготовляти та видавати документи про вищу освіту державного зразка. «Отже, питання пов’язані із визначенням технічного опису бланків документів про вищу освіту (наукові ступені), їх дизайну, способу та місця виготовлення, визначаються вищими навчальними закладами самостійно», – наголошують у Міністерстві освіти і науки України.

У Міносвіти повідомляють, що згідно зі законодавством Кабінет Міністрів України в межах встановлених повноважень визначає лише обсяг інформації, що вноситься до документа про вищу освіту (науковий ступінь) державного зразка, а Міністерство освіти і науки затверджує форму документа (зміст викладу відповідної інформації) та взаємодію вищих навчальних закладів з Єдиною державною електронною базою з питань освіти у процесі формування реєстраційного номера документа про вищу освіту (наукові ступені) в зазначеній базі.

З метою розроблення необхідної документації про організацію замовлення, обліку й видання дипломів і створення дизайну дипломів про вищу освіту державного зразка в Університеті було створену комісію, до складу якої увійшли представники факультетів і коледжів, студентських самоврядних організацій і фахівці-дизайнери. Під час засідання вченої ради 24 червня 2015 року було затверджено зразок диплома про вищу освіту Львівського національного університету імені Івана Франка.

Додамо, що найбільш копіткою і надзвичайно відповідальною була робота над внесенням даних про випускників до ЄДБО. Завдяки зусиллям і відданій праці представників Видавничого центру, Відділу інформаційного забезпечення, працівників деканатів факультетів і коледжів упродовж 4 днів було майже 7000 дипломів.