«Будинок із вежею» на вулиці Драгоманова адаптували для навчального процесу

Новий рік академічна спільнота Львівського університету розпочала із відкриття відремонтованого навчального корпусу, що на вулиці Драгоманова, 19. Відтепер у будівлі, яка відома у місті як «будинок із вежею», навчатимуться студенти Університету.

Під час першого у цьому році засідання ректорату, яке відбулося 4 січня в оновленому навчальному корпусі Ректор, професор Володимир Мельник зазначив, що адміністрація Університету попри усі труднощі й надалі докладатиме максимальних зусиль для покращення умов навчання студентів, збереження пам’яток архітектури, які є у розпорядженні Університету та удосконалення матеріально-технічної бази.

Зазначимо, що навчальний корпус Університету не функціонував понад 10 років. Історія будівлі бере свій початок з 1848 року, коли «будинок із вежею» спорудили для Франциска-Ксаверія Чермінського. Архітектором, ймовірно, був Карл Гунґлінґер. Деякий час тут були аудиторії університету, а у вежі містилась астрономічна обсерваторія. У 1907 році обсерваторію перенесли на вулицю Длугоша (тепер вул. Кирила і Мефодія).

Нагадаємо, що у розпорядженні Університету перебувають 24 навчальні корпуси, близько половини з яких – пам’ятки архітектури різного значення.