Дмитро Павличко зустрівся зі студентами Університету

10 вересня 2015 року відомий український поет, перекладач, літературний критик, громадсько-політичний діяч Дмитро Павличко зустрівся зі студентами факультету журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка.

Під час діалогу Дмитро Павличко поділився спогадами про своє навчання в Університеті й ті зміни в освітньому та суспільно-політичному житті, свідком яких він був впродовж останніх 50-ти років.

«У час мого навчання я висловив вимогу читати лекції із політекономії українською мовою. Мої однокурсники це зустріли оплесками, але згодом за цей крок партком оголосив мене «українським націоналістом», – пригадував поет. Попри всі труднощі, які йому довелось пережити і які пов’язані з його навчанням в Університеті, Дмитро Васильович переконаний, що саме Львівський університет сформував його як особистість.

Поет також розповів про свою творчий і життєвий шлях, які завжди тісно перепліталися та які мала безпосередній вплив суспільно-політична ситуація в Україні. Щодо нинішніх подій, то поет переконаний, що українці «вже виграли війну, яка зараз триває на сході нашої держави».

«Те що ми зуміли дати опір найпотужнішої армії – вже перемога. А те, що ми зараз консолідовані, більше, аніж коли-небудь, – значне досягнення», – переконаний Дмитро Павличко.

Вірші Дмитра Васильовича тільки підсилювали емоційний ефект від спогадів поета: поезію Дмитра Павличка зачитав заслужений артист України Іван Дерда. Згодом сам автор продекламував вірші зі збірки «Таємниця твого обличчя».

Світлини: Юрія Чабана Більше фото