Дні науки на фізичному факультеті

22 квітня 2018 року на фізичному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка відбувся черговий захід із циклу Дні науки, який об’єднав школярів, їхніх батьків і вчених Університету довкола цікавих експериментів, науково-пізнавальних зустрічей та екскурсій.

На початку заходу завідувач кафедри фізики металів, професор Степан Мудрий привітав присутніх та запросив майбутніх абітурієнтів до навчання на фізичному факультеті Університету.

Завідувач кафедри астрофізики Богдан Мелех розповів учням про сучасну астрономію (електромагнітну, підземну та гравітаційну), а також про місце нашої Сонячної системи у надскупченні галактик Ланіакея. Також він підкреслив роль українських вчених у моделюванні світіння галактик з активними процесами зореутворення та розв’язанні таких актуальних задач сучасної астрофізики, як визначення вмісту первинного гелію.

Аспірант кафедри астрофізики Олег Бугаєнко запропонував кожному з присутніх учнів спробувати себе у ролі сучасного астрофізика в інтерактивній грі «Відгадаймо разом астрофізичні загадки». Учасники, які правильно відповіли на поставлені питання, отримали у подарунок рухому карту зоряного неба.

Науковий співробітник кафедри теоретичної фізики Андрій Кузьмак та доцент цієї ж кафедри Володимир Пастухов продемонстрували учням експерименти з досліджень тонкощів законів фізики, які можна виконати у домашніх умовах. Під час демонстрації явища, які на перший погляд виглядають як магія, були пояснені законами фізики.

Доцент кафедри астрофізики Святослав Смеречинський продемонстрував учням та присутнім маятник Фуко, який розміщений на фізичному факультеті, та ще раз практично довів, що Земля таки крутиться.

Традиційний захват у присутніх викликало споглядання Сонця і Місяця  через телескоп та екскурсія Астрономічною обсерваторією Університету, яку провів аспірант кафедри астрофізики Андрій Присяжний.