Добре урядування у ЄС та уроки для України: від розробки політик до реалізації

18-21 березня 2019 року за підтримки проекту «Association4you» у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбувся тренінг «Добре урядування у ЄС та уроки для України: від розробки політики до реалізації».

Відкриваючи захід, декан факультету міжнародних відносин, Надзвичайний і Повноважний Посол України, професор Маркіян Мальський  наголосив, що обґрунтованість політичних рішень є одним із визначальних чинників ефективності суспільних реформ. За словами Маркіяна Зіновійовича, досвід країн ЄС у формуванні і формулюванні політик, стратегічних пріоритетів, оцінці результатів та ефективності політик є визначальним для України.

Керівник проекту, завідувач Центру досконалості імені Жана Моне «Західноукраїнський дослідницький центр з європейських студій» Оксана Головко-Гавришева привітала учасників, відзначила актуальність тематики тренінгу та розповіла про цілі і завдання Центру.

Старший фахівець з тренінгів проекту ЄС «Association4U» Марина Чулаєвська представила основні напрями роботи проекту, його компоненти і досягнення у сфері правової апроксимації та перекладів актів права ЄС українською мовою. Також Марина Чулаєвська акцентувала увагу на значенні проекту у контексті налагодження комунікації щодо питань європейської інтеграції для різних стейкхолдерів і на тренінговому компоненті проекту, спрямованому на підвищення фахової спроможності публічної служби.

Поняттю політик ЄС, видів його компетенції, права і принципів нормотворчості у Європейському Союзі було присвячено перші два дні тренінгу, які провів Адам Лазовскі, професор Вестмінстерської школи права Університету Вестмінстер (Лондон), експерт проекту ЄС «Association4U» з права ЄС, правового наближення, аналізу правових актів (Велика Британія).

Упродовж наступних днів тренінгу учасники мали можливість розробити свої проекти політик, спрямованих на вирішення конкретних проблем розвитку Львова (транспорту та утилізації побутових відходів), управління міжнародними проектами у закладах вищої освіти України і протидії тероризму під керівництвом Марини Чулаєвської, старшого фахівця з тренінгів проекту ЄС «Association4U», доцента кафедри глобалістики, євроінтеграції та управління національною безпекою НАДУ при Президентові України, викладача модулю Моне «Соціальне згуртування в освіті і врядуванні: Європейські студії» (Україна). На завершення тренінгу учасники ознайомилися із різними аспектами проведення оцінки регуляторного впливу обраних варіантів політики та ризиків, а також основними засадами правового супроводу процесів розробки і реалізації політик.

Захід відбувався у співпраці із проектом ЄС «Association4you» у рамках реалізації проекту імені Жана Моне 599469-EPP-1-2018-1-UA-EPJMO-СоЕ:  ЗАХІДНОУКРАЇНСЬКИЙ ДОСЛІДНИЦЬКИЙ ЦЕНТР З ЄВРОПЕЙСЬКИХ СТУДІЙ (Центр Досконалості імені Жана Моне) за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото