«Доки світло не згасне назавжди»: презентація нового роману Макса Кідрука

10 жовтня 2019 року до Львівського національного університету імені Івана Франка завітав відомий український письменник Макс Кідрук, який зустрівся зі студентами і представив свій новий роман «Доки світло не згасне назавжди».

На заході був присутній проректор Університету з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Володимир Качмар, який привітав гостя і побажав усім присутнім цікавої зустрічі. «Однозначно, Львівський університет, в якому ви вчитеся, – це найкращий університет, адже його прикрашають студенти, професори і ці люди, які до нас приходять, щоб зустрітися з вами і поділитися своїм досвідом і своєю творчістю. Тому мені приємно вітати Макса, який уже вчетверте прийшов до нашого Університету, і я бажаю, аби наша зустріч була мегатворчою, цікавою і принесла нам всім користь», – зазначив проректор.

Макс Кідрук привітався з усіма присутніми і висловив радість з приводу свого візиту до Університету:  «Страшенно радий вже вчетверте бути у стінах вашого університету. Думаю, ви знаєте, що зустріч відбувається у рамках мого третього великого туру Україною, цього разу з презентацією роману «Доки світло не згасне назавжди».

Під час презентації автор детальніше розповів про структуру свого роману: «Структурно цей роман подібний до мого роману «Не озирайся і мовчи». Тобто наполовину – це соціальна драма, а наполовину – фантастика, яка, як і решта моїх книг, має під собою жорстке наукове підґрунтя. Окрім того, до цієї книги ми з командою розробили мобільний додаток».

Розповідаючи про соціальну основу роману, Макс Кідрук згадав історію про знаменитого гравця американського футболу Аарона Ернандеса, який застрелив нареченого рідної сестри своєї дружини.  Ця «надзвичайна за своєю драматичністю» історія про двох сестер і дала поштовх до написання роману. Так, за словами Макса Кідрука, роман «Доки світло не згасне назавжди» – це «історія про двох сестер, Руту та Індію, які попри незвичні імена проживають цілком буденне життя. Індія навчається на лікаря, а Рута закінчує 11 клас. Усе раптово змінюється, коли в нещасному випадку гине наречений Індії, і через це сестри між собою сваряться. Невдовзі потому Рута, молодша з них, виявляє, що може певним чином впливати на реальність у своїх снах. Уся ця історія про те, на що ж готова Рута, чим вона готова пожертвувати, аби відновити колишні усталені стосунки зі своєю сестрою».

Окреслюючи фантастичний аспект роману, Макс Кідрук під гучним заголовком «Реальність не те, чим нам здається» розповів про особливості відображення дійсності у мозку людини, про роботу нейронів у мозку немовляти, про пріони, хворобу Куру та ритуальний канібалізм племені форе.

Мобільний додаток, створений командою Макса Кідрука спеціально до книги «Доки світло не згасне назавжди», – це цікаве доповнення, яке дає читачеві можливість побачити деякі епізоди сюжету під іншим кутом. Додатком передбачено можливість перегляду інтерактивної обкладинки книги, ведення чату із персонажем та перегляд локацій, у яких відбуваються події роману. Також тут вміщено кілька додаткових історій, які проливають світло на окремі повороти сюжету. Водночас автор наголошує, що роман є самодостатнім і сприймається як повноцінна книга, а додаток лише пропонує візуальну підтримку та поглиблює сприйняття окремих епізодів.

Принагідно Макс Кідрук розповів про ще одну свою книгу, видану цього року, – збірку оповідань «Заради майбутнього», а також коротко представив книгу свого колеги, автора-початківця Юрія Даценка «Пастка для різника».

Після презентації студенти мали нагоду поспілкуватися з автором, взяти в нього автограф та сфотографуватися

Світлини: Христини Борсук Більше фото