Експерти з п’яти країн світу обговорюють трансформацію міжнародної системи безпеки

Науково-практична конференція «Україна в умовах трансформації міжнародної системи безпеки», яка 15 травня 2018 року розпочала роботу у Львівському університеті, об’єднала провідних науковців та аналітиків з України, Польщі, Норвегії, Грузії та Білорусі довкола дискусії щодо безпекового середовища Європи та світу. В центрі обговорення фахівців-міжнародників – проблеми, пов’язані зі зміною геополітичного ландшафту сучасного світу і виклики, перед якими постає Україна.

Організували конференцію Львівський національний університет імені Івана Франка, Центр міжнародної безпеки та партнерства, Львівська обласна державна адміністрація та Інститут міжнародних студій Вроцлавського університету.

Під час урочистого відкриття заходу, яке відбулося у Дзеркальній залі Університету, декан факультету міжнародних відносин, Надзвичайний і Повноважний Посол України, професор Маркіян Мальський наголосив, що зараз світ постав перед абсолютно новими викликами системи міжнародної безпеки, а відтак зазначив, що науковці та аналітики повинні докладати максимальних зусиль для того, аби випрацювати моделі міжнародної співпраці, спроможні забезпечити мир і порядок у світі.

«На конференції ми маємо можливість обмінятися думками щодо динаміки безпекової ситуації в Європі та світі, обговорити кроки, які роблять найбільш помітні держави на міжнародній арені, і проаналізувати наше місце в умовах нової глобальної політики. Ситуація із безпековим середовищем розвивається дуже стрімко і загрозливо перш за все тому, що сьогодні на території Європейського континенту є немало вогнищ конфліктів – війна, яка триває в Україні, і багато «заморожених» проблемних ситуацій. А відтак спільна праця науковців та експертів з різних країн світу, спрямована на напрацювання шляхів врегулювання конфліктів, сьогодні є надзвичайно важливою», – зазначив Маркіян Мальський.

Учасників конференції привітали також директор Інституту міжнародних студій Вроцлавського університету (Польща) професор Здіслав Вінніцкий та заступник директора Центру міжнародної безпеки та партнерства факультету міжнародних відносин ЛНУ ім. Івана Франка Олександр Кучик.

Після офіційного відкриття заходу відбулося пленарне засідання, під час якого провідні експерти представили доповіді щодо найважливіших проблем сучасного безпекового середовища. Йшлося, зокрема, про гібридні виклики системі безпеки в Європі, зміну балансу сил на міжнародній арені, нові підходи до міжнародної системи безпеки, поляризацію світу тощо. Окрім того, учасники обговорили дидактичні особливості науки про безпекове середовище, проблеми безпеки в різних регіонах Європи, зовнішньополітичний контекст Річної Національної Програми Україна-НАТО, роль Німеччини в процесі інтеграції Грузії та України до НАТО, економічні складові питання безпеки у світі та багато іншого.

Конференція триватиме до 16 травня 2018 року.