Елеанора Чорнобой зустрілась із студентами факультету педагогічної освіти

8 квітня 2015 року на факультеті педагогічної освіти провідний фахівець Канадського центру вивчення питань неповносправності Елеанора Чорнобой провела інтегроване, лекційно-практичне заняття на тему: «Психолого-педагогічний супровід родин, які виховують дітей із особливими потребами».

В.о. декана факультету педагогічної освіти Зоряна Ленів зазначила, «що Педагогічний коледж Університету впродовж п’яти років (з 2008 р. по 2013 р.) активно співпрацював із Канадським центром вивчення питань неповносправності. У рамках співпраці було реалізовано низку прогресивних проектів, а студенти та викладачі коледжу отримали унікальну можливість ознайомитись із передовими дослідженнями канадських науковців».

Під час лекційно-практичного заняття Елеанора Чорнобой розповіла, як спеціалісти в галузі соціальної педагогіки, психології, психіатрії повинні підтримувати родини, які виховують дітей з особливими потребами. «На основі своїх багаторічних досліджень я можу констатувати, що створенням і підтримкою послуг для дітей із вадами розвитку і в Канаді, і в Україні займаються батьки. Однак навіть багаторічна та копітка праця батьків доводить, що потреб у неповносправних дітей більше, аніж коштів, аби їх задовольнити».

Лектор зазначила, «що робота з дітьми з особливими потребами потребує індивідуального підходу, бо конкретна вада в кожної окремої дитини виявляється по-іншому. Однак обмежувати таких дітей означає їх дискримінувати». Пані Чорнобой поділилась власним досвідом спілкування з неповносправними дітьми та їхніми батьками й резюмувала, що саме суспільство створює на шляху цих дітей низку бар’єрів.

Майбутнім психологам і логопедам-дефектологам, які відвідали лекцію, спеціаліст порадила виявляти емпатію у ставленні до неповносправних дітей і будувати довірливі стосунки з батьками.

Елеанора Чорнобой також долучилась до мистецько-патріотичної акції, яку організували студенти й викладачі факультету педагогічної освіти, «Писанка миру для воїнів АТО».

Довідка: Елеонора Чорнобой – провідний фахівець організації «Канадський центр вивчення питань неповносправності», що спеціалізується на соціальній роботі з дітьми з особливими потребами, зокрема: оцінюванні навичок дітей з обмеженими інтелектуальними можливостями, наданні соціальними педагогами допомоги сім’ям, які виховують особливих дітей, застосуванні стратегії навчання батьків і педагогів, які виховують дітей із особливостями розвитку.

Світлини: Ірини Кузьми Більше фото