Енергетична незалежність держави твориться спільними зусиллями влади, бізнесу, науковців та освітян

21 березня 2019 року у Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України відбулася експертна зустріч на тему «Впровадження нової моделі ринку електроенергії» згідно із Законом України «Про ринок електричної енергії». Захід пройшов у форматі відеоконференції з громадськістю регіонів України. В рамках обговорення проблематики від Львівської області участь в нараді взяли: Мар’ян Мороз (начальник відділу вугільної та енергетичної промисловості управління паливно-енергетичного комплексу Департаменту паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської обласної державної адміністрації); Борис Карпінський (професор, кафедра економіки та менеджменту факультету управління фінансами та бізнесу Львівського національного університету імені Івана Франка); Анатолій Акімов (консультант, заслужений енергетик України).

Представники Львівщини озвучили стратегіологічні положення, що стосуються зношування та оновлення основних фондів енергетичного сегменту національної економіки, монополізації ринку, розвитку української електроенергетики та питання з відміни тарифів диференційованих за періодами часу тарифоутворення у відновлювальній енергетиці.

Зокрема, професор Борис Карпінський зупинився на конкретних питаннях інтеграції науки та бізнесу, активізації державотворчого патріотизму нації, оподаткування та енергетичної незалежності в системі енергозабезпечення держави і збалансованого розвитку енергетичної галузі. Науковець виділив динамічні особливості застосування коефіцієнта «зеленого» тарифу для електроенергії, виробленої з використанням альтернативних джерел енергії для різних споживачів: приватних господарств, юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Окрім того, учасники наради обговорили проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про створення науково-дослідного інституту з соціальних та фінансово-економічних проблем розвитку Львівсько-Волинського вугільного басейну». Прийняття цього розпорядження Кабінету Міністрів України обумовлене необхідністю формування регіонального стратегіологічного комплексу з вивчення, наукового обґрунтування варіантів енергетичної безпеки, розвитку транскордонного співробітництва та забезпечення на цій основі вирішення соціальних проблем і розвитку підприємств вугільної галузі у Західному регіоні України. Науково-дослідницький центр сприятиме забезпеченню і відновленню втрачених позицій з розвитку та активізації науково-технічного прогресу у вугільній галузі України на базі Львівсько-Волинського вугільного басейну, забезпечення територіальної екологічності.