Факультет журналістики відвідав Олег Покальчук

Впродовж двох днів, 18 та 19 грудня 2018 року, на факультеті журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка читав лекції відомий український соціальний психолог, письменник та публіцист Олег Покальчук. Гість поділився зі студентами своїми теоретичними розробками та спостереженнями, а також практичним досвідом, який він здобув, працюючи у прес-службі Кабінету Міністрів та консультуючи відомих політиків.

Гібридна війна – це перш за все інформаційна загроза для українського суспільства. Ворожі психологічні впливи, пропаганда не припиняються ані на хвилину. У таких умовах навіть найрозсудливішому громадянину часто буває важко залишити свій розум чистим. Особливо це важливо для журналістів, людей, які є господарями інформаційного поля.

У двох лекціях-тренінгах гість розповів студентам про ті механізми, які використовуються для маніпуляції суспільною думкою та про методи особистого захисту від ворожого впливу, проаналізував теоретичну та практичну частину питання і системно виклав свої погляди на роль журналістики в інформаційній війні.

«Ознака психологічної атаки – неконтрольована базова емоція. Ознака психологічного впливу – несподіваний раціональний компонент». Це твердження лектора дає змогу зрозуміти, що навіть ті речі, які нам здаються логічними та раціональними, насправді можуть виявитись хибними та нав’язаними ззовні. Психологічний вплив здійснюється не тільки через емоційні чинники, а й шляхом нав’язування цілих комплексів деструктивних ідей, поширення яких може зіграти на руку ворогу. Саме тому Олег Покальчук закликає до самоаналізу та критичного мислення, адже тільки так можна навчитися фільтрувати інформацію та не стати зброєю у ворожих руках.

Світлини: Андрія Гірняка Більше фото