Французькі студенти передали дві машини швидкої допомоги для потреб лікарень на сході України

23 березня 2015 року студенти Паризького університету привезли до Львова дві  машини швидкої допомоги, завантажені медикаментами й відповідним обладнанням для потреб лікарень на сході України.

Збір коштів на волонтерських засадах четверо студентів університету Paris-East-Créteil розпочали в соцмережах, де закликали всіх небайдужих долучитися до акції «UkraineGo». Згодом виникла ідея надрукувати наліпки, які вони продавали по 1€ за штуку. Ще одним важливим фактором стала інформаційна діяльність. «Ми розповідали своїм колегам, студентам, про події в Україні та мету нашої акції. Таким чином, вдалося зібрати близько 6000€. Крім того, значну суму коштів пожертвувала французька ІТ-компанія та українська греко-католицька церква Парижа. Загальна сума виручених коштів становила1 4 000 €, тож ми змогли придбати два авто «швидкої» марок Renault Traffic 2010 року та Volkswagen T5 2009 року випуску».

Отримавши благословення від священиків української церкви в Парижі, 16березня французькі студенти виїхали з Парижа за кермом «швидких», подолавши 2000 км. – відстань від Парижа до Львова.

У Львові ж ініціативу французьких колег підтримали студенти Львівського національного університету імені Івана Франка, зокрема представники Студентського координаційного центру підтримки АТО, які завантажили швидкі допомоги необхідними медикаментами.

Під час офіційної зустрічі, що відбулася в міжнародному відділі Університету, львівські й паризькі студенти обмінялися думками та поділилися враженнями від поїздки. «Ми раді бути у Львові, адже місто надзвичайно красиве. За кермом автомобілів ми проїхали тисячі кілометрів, але воно того варте. Завтра ми вирушаємо до Києва, де швидкі буде передано Благодійному Фонду «Міжнародна Асоціація Підтримки України», волонтери якої відвезуть, в свою чергу, машини на схід країни», – зазначили французи.

Студентський мер міста Львова Євген Филипець подякував волонтерам за грандіозну роботу, яку їм вдалося зробити, і зазначив, що допомога Україні зараз є вкрай цінною. «Ми повинні дивитися в майбутнє і думати, як надалі спільно працювати над подальшою волонтерською допомогою», -наголосив студентський мер.

Проректор із науково-педагогічної роботи та міжнародного співробітництва Марія Зубрицька зі словами вдячності звернулася до французьких студентів: «Висловлюю Вам величезну подяку за цю ініціативу! Ви доклали неабияких зусиль, утім змогли успішно втілити її в реальність. Ваша підтримка України в цей непростий час є для нас усіх дуже важливою».