Генеральний консул Румунії Елеонора Молдован зустрілася зі студентами Університету

В рамках робочого візиту до Львова 7 квітня 2017 року Генеральний консул Румунії у м. Чернівці Елеонора Молдован зустрілася зі студентами Львівського національного університету імені Івана Франка.

Під час зустрічі дипломат коротко розповіла про культурну й історичну спорідненість України та Румунії, перспективи і пріоритети розвитку двосторонніх відносин між країнами, а також привітала молодь з історичним рішенням Європейського парламенту – скасувати для громадян України візові вимоги при перетині кордону ЄС.

«Європарламент визнав ваші зусилля, – звернулася Елеонора Молдован до студентів Університету, – адже це ви, молодь, продемонстрували усьому світові своє прагнення жити у демократичному суспільстві і дотримуватись європейських цінностей».

Саме цінності демократичного суспільства румунський дипломат вважає ключовим фактором подальшого українсько-румунського діалогу. За її словами, після Революції Гідності дипломатичні відносини між Україною та Румунією почали активно розвиватися і зараз дозволяють говорити про активну всеохопну міждержавну співпрацю.

«Ми – народи-сусіди, які мають великий спільний кордон. І румунська дипломатія вважає, що наше спілкування повинно відбуватись за принципом взаємної поваги до історичного минулого і наших національних особливостей, але з акцентом на спільні цінності», – зазначила Елеонора Молдован, висловивши також переконання, що у поглибленні співпраці потрібно брати до уваги перш за все те, що об’єднує держави, а не те, що могло б заважати діалогу.

Окрім того, дипломат наголосила, що румунський народ вірить в успішне майбутнє України і прагне бачити нашу державу у Європейських структурах.

«Дякую за все, що ви зробили для того, щоб в Україні розпочались справжні суспільно-політичні зміни і наше добросусідство почало активно розвиватися», – зазначила Генеральний консул Румунії, звертаючись до студентів Львівського університету.

Також румунський дипломат закликала молодь бути активними у налагодженні взаємовідносин із її країною і співпрацювати з українською громадою Румунії.