Генрі Лаупмаа про способи віднайти кошти для втілення власних ідей, використовуючи Crowdfunding (збір коштів від громадськості)

Естонський експерт із розвитку програмного забезпечення, засновник першої некомерційної Crowdfunding платформи СЕЕ регіону Hooandja Генрі Лаупмаа 12 травня 2015 року прочитав студентам факультету міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка лекцію на тему: «Як знайти кошти для втілення власних ідей, використовуючи збір коштів від громадськості – Crowdfunding».

Генрі Лаупмаа зазначив, що «сьогодні у світі кожен третій є користувачем Всесвітньої павутини, формуючи таким чином е-суспільство». Говорячи про ефективність користування електронними ресурсами, естонський експерт детальніше розповів студентам про створення спеціальної платформи в Інтернеті, яка допомагає втілити будь-які креативні ідеї користувачів у реальність. «Першим таким проектом в Естонії стала е-платформа трьома мовами – естонською, англійською і російською під назвою «Hooandjа», яка з часом поширилася на весь світ. Її ідея – у тому, що кожен, хто має цікавий задум, повинен презентувати його у формі відео і представити на платформу. Тоді всі зацікавлені в реалізації проекту зможуть перерахувати певну суму коштів на Ваш рахунок», – пояснив Генрі Лаупмаа.

«У Hooandja ваш проект повинен бути профінансований на 100 до закінчення терміну його актуальності. Якщо впродовж цього часу не зібрано бажаної суми, пожертвувані гроші залишаються в того, хто їх перерахував. А якщо навпаки, то їх перераховують автору проекту. Це відбувається тому, що ніхто не хоче втілювати свій проект із недостатнім бюджетом. До того ж, зникають охочі фінансувати ваш задум, якщо він не буде здійснений в анонсованому обсязі. Тому, складаючи бюджет проекту, потрібно бути реалістом і виходити з мінімальної суми, за рахунок якої ви зможете реалізувати свій план», – уточнив Генрі Лаупмаа.Також у виступі естонського експерта йшлося про інші популярні у світі сайти, де можна знайти кошти для свого проекту, зокрема www.NaStarte.com.ua, Betterplaceom та інші.

«За нашими підрахунками, 67% проектів стають успішними. Головне – зацікавити людей, мотивувати їх допомогти вам. Публіка реагує на непідробну щирість і пристрасне бажання й уміння втілювати плани в життя, а відтак, саме це й хочуть побачити у вашому представленому відео. Також потрібно запропонувати креативні та справедливо оцінені призи», – порадив початківцям Генрі Лаупмаа.

Також під час лекції естонський експерт розповів про створення соціальної е-платформи Lets do it!, яка має аналог і в Україні, зазначивши, що «це успішна світова ініціатива, яка організувала 50 тис. осіб для прибирання до 10 тис. тонн нелегальної відходів за день, до якої приєдналося вже 112 країн».

Додамо, що всі охочі можуть відвідати наступні лекції естонського експерта, що відбудуться 13 травня 2015 року в ауд. 231 головного корпусу Університету о 15.05 на тему: «Електронне врядування в Естонії та його застосування» та 14 травня у конференц-залі факультету міжнародних відносин (ауд. 205, вул. Січових Стрільців, 19) о 18.10 про відкриті дані (інформацію, доступну для публічного перегляду) у світі.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото