Герой України, професор Іван Вакарчук – перший лауреат відзнаки Львівського університету «Медаль Івана Франка»

Відповідно до рішення  Вченої ради №20/5 від 25 травня 2016 року «за особливі заслуги перед Львівським національним університетом імені Івана Франка, сприяння його науковій та освітній діяльності» Герою України, ректорові Університету (1990-2007, 2010-2013 рр.), професорові Іванові Вакарчуку вручили відзнаку «Медаль Івана Франка».

Церемонія нагородження відбулась під час урочистого відкриття Міжнародного наукового конґресу  «Іван Франко: Я єсть пролог…» 22 вересня 2016 року.

Заслужений професор Львівського університету Іван Вакарчук висловив вдячність членам Вченої ради, Ректорові Володимиру Мельнику та колективу Університету за вручення йому  цієї високої відзнаки, сказавши: «Іван Франко – Великий Українець. А тому ця нагорода є для мене дуже цінною і  зобов’язує відповідно поводитись».

Додамо, що відзнаку ЛНУ ім. Івана Франка «Медаль Івана Франка» засновано у ювілейний рік Івана Франка. Першим її лауреатом став Іван Вакарчук.

Медаль Івана Франка вручають науковцям, науково-педагогічним працівникам і співробітникам Університету за багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у підготовку та виховання  висококваліфікованих фахівців і наукових кадрів, інтенсивну науково-педагогічну діяльність, упровадження сучасних методів викладання та виховання молоді, значні здобутки у фундаментальних і прикладних наукових дослідженнях, вагомі досягнення у створенні та вдосконаленні новітньої техніки й упровадження у виробництво сучасних наукових технологій.