ХХІІІ Міжнародна конференція Асоціації українських германістів «Німецька мова: традиції і перспективи розвитку»

Цьогоріч пошук відповідей на актуальні питання української та світової германістики об’єднав понад 170 учасників з України, Німеччини, Польщі, Румунії та Угорщини.

Під час урочистого відкриття ХХІІІ Міжнародної конференції Асоціації українських германістів, що проходить упродовж 4-6 жовтня 2016 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка, з вітальним словом звернулась до учасників конференції президент Асоціації українських германістів, професор Алла Паславська.  Алла Йосипівна побажала присутнім цікавої інтенсивної роботи та гарних вражень від перебування у Львові.

«Проведення ХХІІІ Міжнародної конференції Асоціації українських германістів у Львівському університеті є виявом багатої традиції та великого потенціалу Львівської школи германістики», – вважає Ректор, професор Володимир Мельник.

За його словами, розвиток німецької мови в Україні, а зокрема у Львові й Львівському університеті, тепер означається не лише форматом комунікаційного інструментарію, а позиціонується як потенціал розвитку та поглиблення українсько-німецького міжкультурного діалогу.

В.о. начальника управління культури Львівської міської ради Михайло Мороз наголосив, що Львів здавна є центром німецької мови та культури в Україні. «Приємно відзначити, що завдяки зусиллям українських германістів Львів активно співпрацює з Німеччиною і Австрією, здійснюючи низку спільних проектів у різних сферах», – зазначив він.

Головний спеціаліст департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН України Оксана Коваленко повідомила, що незабаром буде оприлюднено спільну заяву міністрів закордонних справ України та Німеччини, згідно з якою наступний, 2017-ий рік, буде оголошено роком німецької мови в Україні та української мови в Німеччині, що, за її словами, є свідченням тісної та продуктивної співпраці обох держав.

З вітальними словами звернулися до учасників конференції партнери Асоціації українських германістів: керівник Представництва Австрійської служби обмінів у Львові, аташе з питань науки і освіти Посольства Республіки Австрія в Україні Андреас Веннінгер;  керівник відділу підтримки молодих вчених Фонду ім. Ганнса Зайделя Ганс-Петер-Нідермайєр; лектор Німецької служби академічних обмінів Міхаель Бек; консультант і координатор програми DSD в Північній та Центральній Україні Домінік Вольф.

Від імені Посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні Почесний консул Мирослава Дякович привітала спільноту германістів з початком роботи конференції, відзначивши символізм її назви. «Німецька мова на теренах Західної України, а зокрема у Львові та Львівському університеті, має давні традиції. Тож такі наукові зустрічі засвідчують, що в майбутньому німецька мова матиме широкі перспективи розвитку», – переконана Мирослава Дякович.

Вітання від Румунської спілки германістів озвучив професор Вольфганг Міхайлеску.

Завідувач кафедри німецької філології, професор Богдан Максимчук висловив вдячність колегам за співпрацю та розвиток германістики в Україні.  Особливо теплі слова подяки він адресував представникам Університету Ерланген-Нюрнберга, спільно з яким уже сім років поспіль щорічно проводять колоквіум для молодих учених-германістів.

Після офіційного відкриття конференції учасники продовжили роботу у форматі секційних засідань і презентацій численні презентації, розглянувши актуальні питання щодо сучасних тенденцій дидактики та методики викладання німецької мови у середній та вищій школі, мовознавства, літературознавства, стилістики й перекладознавства.

Додамо, що  у співпраці з видавництвом Hueber Асоціація українських германістів провела конкурс малюнків до календаря «Моє улюблене німецьке прислів’я», перемогу в якому виборола школярка із Житомира Ольга Криштан.  Церемонія нагородження переможця конкурсу відбулась під час урочистостей з нагоди відкриття ХХІІІ Міжнародної конференції Асоціації українських германістів «Німецька мова: традиції і перспективи розвитку».

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото