Голова Державної служби геології та надр України Олег Кирилюк зустрівся зі студентами та викладачами Університету

23 травня 2019 року на геологічному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка відбулася  зустріч із головою Державної служби геології та надр України Олегом Кирилюком.

Представляючи гостя Університету, декан геологічного факультету, професор Микола Павлунь наголосив на важливості ролі Державної служби геології та надр у справі економічного розвитку України.

Олег Кирилюк коротко окреслив історію геологічної служби України, що офіційно розпочалася 1 лютого 1918 року, коли тогочасним урядом було затверджено статут і штат Українського геологічного комітету. Також Олег Васильович зазначав, що завдяки високому професіоналізму наукова геологічна школа Львівського університету посідає важливе місце в історії геологічної галузі. Водночас гість наголосив, що геологічні дослідження на теренах України проводилися ще з давніх часів і передували виникненню та розвитку деяких галузей гірничого промислу. Зокрема, йдеться про розробку і плавку залізних руд і благородних металів, добування солі з ропи і родовищ, будівельного каменю, гончарних глин тощо.

Звертаючись до студентів, Олег Васильович презентував структуру Державної геологічної служби, що реалізує державну політику у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр й окреслив основні завдання служби, серед яких:

– поліпшення та  нарощування мінерально-сировинної бази держави як основи розвитку видобувних та переробних  галузей  національної економіки;             – забезпечення розвитку мінерально-сировинної бази, організації геологічного, геофізичного, геохімічного, гідрогеологічного, інженерно-геологічного та еколого-геологічного, сейсмічного вивчення  надр, пошуку і  розвідки корисних копалин на території України.            – моніторинг мінерально-сировинної бази, геологічного середовища та підземних вод;            – проведення фундаментальних та прикладних наукових досліджень, пов’язаних з розробленням і впровадженням у виробництво наукових і методичних основ прогнозування, пошук та розвідка родовищ корисних копалин, прогнозування  змін  геологічного  середовища  та  інші потреби геологічного вивчення надр;             – створення єдиної інформаційної системи користування надрами;              – забезпечення охорони та  раціонального  користування  надрами під час видобування корисних копалин та використання надр у цілях, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин;            – сприяння підприємницькій  діяльності  у  сфері   користування надрами.             Науковці Університету – професори Павлунь М.М. Матковський А.І., Узіюк В.І., Крупський Ю.З., Кирилюк В.П. та інші – взяли участь в обговоренні актуальних питань геологічної галузі України.

На завершення Олег Васильович наголосив що зараз нашій країні необхідні висококваліфіковані фахівці геологічної галузі і побажав усім учасникам заходу плідної праці на благо України.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото