Голова Конституційного Суду Литви вперше з офіційним візитом відвідав Львівський університет

Під час свого першого візиту до Львова та Львівського національного університету імені Івана Франка голова Конституційного Суду Литовської Республіки Дайнюс Жалімас зустрівся з Ректором, професором Володимиром Мельником.

Дайнюс Жалімас подякував адміністрації Університету в особі Ректора та деканові юридичного факультету за запрошення, зауваживши, що розцінює це як «вираження близьких відносин між нашими країнами».

«Зв’язки, які пов’язують Україну і Литву в політичній, економічній і соціальній сферах є дуже сильними. Я також хотів би підкреслити довгострокову дружню співпрацю між конституційними судами України та Литви. Я щиро вірю у великий потенціал глибшої і тіснішої українсько-литовської співпраці в правовій сфері. Ми – партнери, віддані спільним основоположним конституційним цінностям і принципам», – наголосив голова Конституційного Суду Литви.

Ректор Університету подякував литовському народу за солідарність і підтримку українців і запевнив, що Львівський університет є надійним партнером для освітніх, наукових та інших галузевих інституцій Литви.

«Ми відчуваємо дуже велику спільність з вами. Те, що відбувається в Україні, значно змінило людей і у Вашій державі, і в Литві», – зауважив Дайнюс Жалімас, додавши: «Ваша боротьба – це боротьба за нас». «Це передусім боротьба цінностей та ідеологій, обстоювання права на свій цивілізаційний вибір», – підтримав думку свого литовського колеги професор Андрій Бойко.

Під час зустрічі також йшлося про досвід Литви в реалізації реформ, необхідних для того, аби й надалі рухатися шляхом політичної та економічної євроінтеграції, що є неможливим без проведення конституційних реформ, які утверджують принципи верховенства права.