Голова правління ресурсно-аналітичного центру «Суспільство і довкілля» Наталія Андрусевич про особливості діяльності регіональних аналітичних центрів

У рамках проектів Жана Моне: 553355-ЕРР-1-2014-1-UA-EPPJMO-MODULE «Субнаціональний вимір ЄС» 29 березня 2016 року на факультеті міжнародних відносин відбулось засідання науково-практичного семінару на тему: «Особливості діяльності регіональних аналітичних центрів: євроінтеграційний вимір».

Директор Центру американських студій, доцент кафедри міжнародних відносин і дипломатичної служби Роман Калитчак представив основного спікера семінару – випускницю факультету міжнародних відносин, голову правління ресурсно-аналітичного центру «Суспільство і довкілля», координатора РГ5 «Енергетика, транспорт, довкілля та зміни клімату» Української сторонни Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС Наталію Андрусевич.

Наголосивши на актуальності теми семінару, Наталія Андрусевич зазначила, що аналітичні центри в розвинутих країнах є рушієм прогресу.

Експерт розповіла учасникам семінару про особливості діяльності аналітичних центрів залежно від їхнього виду. За її словами, аналітичні центри, як правило, поділяють: за сферою діяльності – на політичні, правові, економічні, енергетичні, культурологічні й інші, за політичною орієнтацією – на політично заангажовані чи незалежні, за сферою охоплення – на міжнародні, національні, регіональні, за методами роботи – дослідницькі, лоббістські, адвокаційні, моніторингові.

«Аналітичні центри в основному займаються проведенням досліджень, здійснюють вплив на політику та політиків, формують громадську думку, просувають освітні програми та є інструментами суспільного контролю», – підкреслила Наталія Андрусевич.

Додамо, що за даними 2013 року в Україні працює 117 аналітичних центрів. До рейтингу Global Go To Think Tank Index Report 2015 року увійшло 11 із них.

За роки свого існування неурядові аналітичні центри України набули статусу важливого інституту, який впливає на громадську думку, формування оцінок суспільством дій влади і політичних сил. Із входженням нашої держави у європейський і світовий геополітичний простір, зростає вплив аналітичних центрів на внутрішні процеси, що в ній відбуваються. Відтак, зростає потенціал регіональних аналітичних центрів, які, на думку Наталії Андрусевич, зараз важливо розвивати.

«Регіональні аналітичні центри переважно спеціалізуються на місцевій складовій політики. Зараз особливо важливо розвивати такі регіональні осередки і чути їх, адже для формування цілісної національної політики необхідно почути думку регіонів», – переконана експерт.

Наталія Андрусевич закцентувала увагу на діяльності аналітичних центрів Львівщини і дала практичні поради щодо створення аналітичного центру в тому чи іншому регіоні.

Голова правління ресурсно-аналітичного центру «Суспільство і довкілля» розповіла про роботу очолюваного центру, що є неприбутковою громадською аналітичною організацією, створеною 2006 року, яка проводить незалежні дослідження та навчально-інформаційні заходи в Україні та регіоні Східної Європи, Кавказу та Центральної Азії.

Звертаючись до студентів факультету міжнародних відносин, Наталія Андрусевич з приємністю наголосила, що спілкування зі студентською молоддю, а особливо рідного факультету, її надихає.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото