19-20 квітня 2018 року на філологічному факультеті відбулася наукова конференція з міжнародною участю на тему «Хорватистика у Львівському національному університеті імені Івана Франка: 20 років». У науковому зібранні взяли участь 43 учасники з різних країн світу, у тому числі 24 іноземні науковці із Хорватії, Чорногорії, Польщі, Словенії.

З вітальним словом до учасників конференції звернувся декан філологічного факультету, професор Святослав Пилипчук, який побажав усім успішної роботи та плідних наукових дискусій.

У вступному слові завідувач кафедри слов’янської філології імені професора Іларіона Свєнціцького Алла Татаренко представила розвиток львівської хорватистики, її досягнення та перспективи.

З привітаннями також виступили провідні хорватисти та славісти Хорватії, Словенії, Польщі, Чорногорії, України. Зокрема, до присутніх звернулися провідний науковий співробітник Інституту хорватської мови і мовознавства М. Міхалєвич, професори Загребського, Сплітського, Задарського університетів Зрінка Єласка, Ягода Гранич, Ясмінка Брала Мудрович та інші, відомі українські славісти, представники Полтавського, Одеського, Київського університетів Надія Баландіна, Ольга Яковлєва та інші. Професор кафедри слов’янської філології Людмила Васильєва подякувала колегам за теплі слова привітання.

На пленарному засіданні учасники конференції виголосили 3 доповіді: «Ідеологізація хорватського стандарту та нова вернакуляризація мови» (Я. Гранич), «Антитоталітарний дискурс «Хорватської рапсодії» Мирослава Крлежи та «Поза межами болю» Осипа Турянського» (А. Печарський). «Українсько-хорватська лексикографія: досягнення, перспективи» (Л. Васильєва).

У подальшому робота відбувалася у трьох секціях – «Мовознавча хорватистика», «Хорватська література, історія і культура у загальнослов’янському контексті», «Методика викладання хорватської мови та інших слов’янських мов як іноземних».

Окрім того, в рамках роботи конференції провели круглий стіл «Викладання дитячої літератури в університетах Європи». Також відбулася зустріч з хорватськими поетами України: Дарією Лисенко, Юрієм Лисенком та презентація їхніх поетичних збірок «Nemam objašnjenja za ovo» та «Ide svašta».