ХVІІІ Всеукраїнська (ХІІІ міжнародна) студентська наукова конференція з прикладної математики

22 квітня 2015 року в Актовій залі Університету відбулося відкриття ХVІІІ Всеукраїнської (ХІІІ міжнародної) студентської наукової конференції з прикладної математики, присвяченої 40-річчю від часу заснування факультету прикладної математики та інформатики.

З вітальним словом до учасників конференції звернувся голова профбюро студентів факультету прикладної математики та інформатики Андріан Кобевко: «У час інтенсивного розвитку інформаційних технологій проведення такої конференції є особливо актуальним. Ми продовжуємо традицію, яка багато років відкриває для нас нові дослідження в галузі інформаційних технологій, чисельних методів і математичного моделювання. Майбутнє – за розбудовою інформаційного суспільства, де головним є інформація і знання».

«І справді, ХХІ століття неможливо уявити без науки. Наша конференція має свою історію проведення в Університеті, адже тут студенти демонструють результати своїх наукових досягнень. Молоді люди завжди ставлять перед собою високі й амбітні цілі і щоразу досягають їх. Так, до прикладу, нещодавно у Львові відкрили новий офіс компанії SoftServe, яку створили наші випускники – Тарас Кицмей і Ярослав Любінець. Другою вагомою ІТ-компанією у Львові є ELEKS, яку теж очолює наш випускник Руслан Захарченко», – зазначив декан факультету прикладної математики та інформатики Ярема Савула.

У науковій студентській конференції взяли участь і представники двох провідних ІТ-компанії у Львові – вище згаданої ELEKSта INTELLIAS.

Тренінг-координатор INTELLIAS Наталія розповіла учасникам про напрями роботи компанії: «Ми вже 12 років працюємо на ринку і наш штат налічує близько 250 працівників. У роботі використовуємо такі технології, як C#, Android, iOS, Java, C++ та інші. Наші партнери – це ІТ-компанії у країнах Європи, США і Канади. Нашим працівникам ми пропонуємо комфортні умови роботи, смартові підходи – індивідуальний план розвитку, професійне зростання, а також найцікавіші проекти та найперспективніші технології».

Детальніше про найбільші проекти компанії INTELLIAS йшлося у виступі менеджера проектів Максима Якубовича. Зокрема, експерт зосередив увагу на розробці смарт-додатків для відеозйомки вулиць. У світі таке практикують лише три компанії – Google, TomTom i Here, – каже Маким. – Працюють названі IT-компаніЇ з користувачами у багатьох напрямках, зокрема це enterprise-користувачі, automotive – співпраця з провідними виробниками автомобілів та customer – використання додатків безпосередньо для індивідуального застосування (телефони, десктопи, планшети тощо). При чому в напрямку automotive лідером виступає Here», – зазначив спеціаліст.

Крім того, Максим Якубович продемонстрував учасникам конференції відеоролик, у якому експерти у сфері ІТ розповідають про новітню розробку під назвою «humanized driving» – вмонтований у автомобіль додаток, який забезпечує автоматизоване керування.

«Компанія INTELLIAS активно розвиває в себе компетенції за напрямами: traffic, navigation i offline search. Тому всі охочі працювати з нами мають шанс стати частиною нашої дружньої команди», – закликав до співпраці Максим.

Представник компанії ELЕKS, старший математик-аналітик Олег Волков розповів учасникам конференції про їхні перші ідеї у сфері ІТ-технологій, а також про розробку та впровадження математичних моделей бізнес-процесів. «У нашій компанії, яка існує на ринку вже 20 років, працюють сотні експертів – математики, економісти, девелопери, фізики, які розпочинали свою роботу зі стимулювання енергетичної системи, фондових бірж, а згодом спробували оптимізувати роботу митниці тощо, – каже Олег Волков. – Для цього потрібні відповідні знання з математики, які можуть бути корисними в будь-якій галузі, адже навіть політ пташки можна розписати згідно з математичними законами», – зазначив спеціаліст.

Олег Волков також розповів про деталі бізнес-процесу, який передбачає «опис того, що потрібно зробити, завдання майбутнього продукту та вимоги до нього».

Після пленарного засідання конференція продовжила роботу за трьома напрямами: інформаційні технології та системи і чисельні методи та моделювання.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото