ІІІ Міжнародна науково-практична конференція  «Нанотехнології і наноматеріали»

Сьогодні, 26 серпня 2015 року, у Львівському національному університеті імені Івана Франка розпочала роботу III Міжнародна науково-практична конференція «Нанотехнології і наноматеріали» (НАНО-2015), яка триватиме упродовж трьох днів. Зазначимо, що, окрім нашого Університету, організаторами конференції є Інститут фізики Національної академії наук України, Тартуський університет (Естонія), Туринський університет (Італія), Університет П’єра і Марії Кюрі (Франція), Компанія «European Profiles A. E.» (Греція).

Пленарне засідання Міжнародної конференції відкрили вітальними словами членів президії. Так, заступник міністра освіти і науки України професор Максим Стріха зазначив, що радий вітати учасників конференції. Він наголосив на вагомому теоретичному й експериментальному внеску ЛНУ ім. Івана Франка у розвиток фізичної науки, згадавши імена видатних учених, які творили українську науку, традиції фізичної, математичної і мінералогічної шкіл Львівського університету.

Одночасно Максим Стріха підкреслив, що сьогоднішня конференція відбувається у складний для України час, коли держава протистоїть на південно-східному кордоні агресії окупанта, коли непоправні втрати мають не лише цивільне населення та військові, а й українська наука. Десятки тисяч студентів, науковців і викладачів були змушені виїхати з Донецької та Луганської областей, десятки університетів та наукових інституцій залишилися на окупованій території. Тому, у такий складний для держави час сьогоднішня конференція, на переконання Максима Віталійовича, є важливою і в теоретичному, і в прикладному аспектах. На завершення учений із оптимізмом сказав, що НАНО-2015 є гарною нагодою обмінятися новими ідеями, знаннями та досвідом, а також відчути неповторну атмосферу Львова.

У своєму виступі директор Інституту фізики НАН України академік Леонід Яценко закцентував увагу на добрій традиції співпраці між українськими науковими інституціями, зокрема між Львівським національним університетом імені Івана Франка та Національною академією наук України, результатом якої є перспективний розвиток української науки.

Проректор з наукової роботи Університету професор Роман Гладишевський, вітаючи учасників конференції, провів короткий екскурс у минуле Львівського університету та фізичної школи, розповів історію її становлення й основні здобутки, згадав імена видатних науковців. Роман Євгенович побажав учасникам конференції цікавих дискусій та активної творчої роботи.

Про НАНО-конференції, які відбувалися в Україні у 2012-2014 роках спільно із Міжнародними літніми школами «Нанотехнології та наноматеріали: від фундаментальних досліджень до інновацій» розповіла голова організаційного комітету Олена Фесенко.

Після урочистого відкриття конференції із науковими доповідями виступили професор Максим Стріха (Україна), професор Томас Кларк (Австрія), професор Георгій Квесітадзе (Грузія) та професор Андреас Отто (Німеччина).

ІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Нанотехнології і наноматеріали» (НАНО-2015) триватиме до 29 серпня 2015 року, у програмі конференції, окрім робочих секцій, для учасників також передбачені екскурсії, концерт Народного ансамблю пісні і танцю «Черемош» та відвідини Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької.

Світлини: Олександра Лавриновича Більше фото