Ірина Кметь провела традиційний майстер-клас із писанкарства

Передвеликоднє писанкування на філологічному факультеті давно стало невід’ємним елементом приготувань Львівського національного університету імені Івана Франка до найбільшого християнського свята. Традиційно у Чистий четвер майстер-клас із писанкарства провела заступник декана філологічного факультету, доцент кафедри українського прикладного мовознавства, знана у Львові майстриня Ірина Кметь.

Щоб поринути у давню містерію української традиції, 25 квітня 2019 року в Інститут франкознавства завітали і вже досвідчені творці писанок, і ті, для кого сакральний процес писанкарства став справжнім відкриттям, – студенти молодших курсів Університету з України та Китаю.

Під час майстер-класу Ірина Кметь розповіла про історію, символічне і навіть магічне значення писанкування, а також про таємниці, які криє в собі це давнє мистецтво. За словами майстрині, писанка є давнім артефактом української культури, в якому переплелися традиції і вірування багатьох поколінь українців. Будучи одним із символів життя, писанкарство існує у багатьох країнах світу, але, як зазначила Ірина Кметь, саме в Україні кожен регіон може похвалитися своїм унікальним колоритом, відображеним у лініях орнаментів та кольорах писанок. А відтак писанку можна вважати одним із основних національних символів нашої країни.

Коротко ознайомивши присутніх із особливостями орнаменту та колористикою традиційної писанки, Ірина Кметь запросила учасників заходу поринути в захопливий і справді сакральний процес писанкування. За допомогою писачка, воску, барвників і вогню кожен з них до завершення майстер-класу став автором унікального твору мистецтва і творцем особливого оберегу – Великодньої Писанки.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото