Іван Драч зустрівся зі студентами і викладачами Університету

15 вересня 2017 року у Дзеркальній залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбулася зустріч із відомим поетом,  перекладачем, Почесним доктором Університету, лауреатом національної премії імені Тараса Шевченка Іваном Драчем.          Під час спілкування із класиком української літератури усі учасники зустрічі мали нагоду почути розповідь про його життя і творчість, насолодитися авторським виконанням неперевершених поетичних рядків і заглибитись у секрети літературного процесу України другої половини ХХ століття.

Ректор Львівського Університету, професор Володимир Мельник, привітавши усіх присутніх, наголосив, що Іван Драч своїм талантом, невтомною працею і наснагою допомагає українській нації дати відповідь на найважливіші питання траєкторії національного поступу.

«Велика література завжди порушує фундаментальні питання людського буття, самого сенсу існування людини. Творчість Івана Драча яскраво свідчить, що особистість спроможна змінювати довколишній світ, а тому щиро дякую Івану Федоровичу за безцінний внесок у нашу національну культуру», – наголосив Володимир Петрович.

Сам Іван Драч поділився спогадами про перші відвідини Львівського університету, які відбулися спільно із Миколою Вінграновським та Дмитром Павличком у далеких 1960-х роках, і про численні виклики,  перед якими він постав у намаганні «пробудити українську націю» у час радянського тоталітарного режиму.

Також неперевершений майстер слова продекламував власні поетичні рядки, переповнені легкою іронією, інколи відвертою тугою і глибокими філософськими смислами.

Неповторну поетику власного слова, Іван Драч супроводив розповідями про літературне і суспільно-політичне життя України другої половини ХХ – початку ХХІ століття, безпосереднім учасником і творцем якого він був і залишається нині.