Кандидат на посаду Ректора ЛНУ ім. Івана Франка професор Володимир Мельник зустрівся з трудовим колективом і студентами Університету

13 червня 2019 року в Актовій залі Львівського національного університету імені Івана Франка кандидат на посаду Ректора, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник зустрівся з трудовим колективом та студентами Університету.

На початку свого виступу Володимир Мельник подякував присутнім за зустріч, а також відзначив важливість проведених раніше бесід із колективами факультетів: «Під час цих зустрічей відбулися конструктивні розмови, які дали можливість ще краще зрозуміти ті проблеми, що стоять перед Університетом. Тому зараз я хочу акцентувати вашу увагу лише на тих питаннях, які є визначальними для кожного з нас».

Насамперед кандидат окреслив особливості планування перспектив розвитку Університету: «Для побудови плану розвитку Університету на п’ятиріччя і далі нам необхідно передусім знати реальний стан справ нашого університетського буття. Не відокремлено – з позицій менеджменту, науки, чи профорієнтаційної роботи, –  а з позицій реального стану справ у порівнянні з провідними європейськими класичними університетами. По-друге, потрібно звернути увагу на ту особливість, що науково-педагогічний колектив забезпечує сталий, динамічний, поступальний розвиток Університету, і це дає підстави говорити, що ми об’єктивно бачимо свої проблеми і перспективи розвитку».

Володимир Мельник розповів про здобутки Університету за останні п’ять років і висловив надію на те, що й надалі «на базі вдосконалення наукових досліджень розвиватиметься науково-педагогічна складова університетського життя, вдосконалюватиметься освітня діяльність Університету». Говорячи про досягнення університетської громади, кандидат зауважив, що Львівський університет традиційно є одним із лідерів за кількістю поданих заяв від абітурієнтів. Крім того, щорічно Університет випускає стабільно велику кількість бакалаврів та магістрів, що свідчить про його затребуваність і динамічний розвиток. Серед заходів, які можуть інтенсифікувати діяльність Університету в цьому напрямі, Володимир Мельник наголосив на необхідності концентрації уваги до педагогічного процесу з точки зору його головного суб’єкта – викладача, що передбачає «вдосконалення системи підвищення кваліфікації, системи мотивації, системи підвищення цифрової культури, створення умов для вивчення іноземних мов і цілу систему інших завдань».

Кандидат звернув увагу й на те, що в Університеті необхідно запровадити спеціальні індикатори вимірювання якості освітньої діяльності, які передусім включатимуть результати соціологічних опитувань і рейтингування викладачів, кафедр і факультетів. Ці індикатори мають стати засобом об’єктивного оцінювання діяльності викладача та захисту його інтересів.

Володимир Мельник поділився також міркуваннями про децентралізацію управління Університетом. Кандидат наголосив, що децентралізація передбачає розробку і впровадження положень про діяльність усіх структурних підрозділів з метою усунення суб’єктивного чинника в роботі колективу. «Я переконаний, що така модель дозволить ще більш ефективно організувати нашу роботу, зокрема посилити відповідальність, запровадити чіткі критерії оцінювання діяльності суб’єктів навчального процесу», – зазначив Ректор.

Кандидат звернув увагу на те, як всупереч численним зовнішнім перешкодам в Університеті протягом останніх п’яти років спостерігається позитивна динаміка залучення іноземних інвестицій, фінансування ремонтних робіт, створення інноваційних лабораторій та оновлення комп’ютерної техніки. На думку Володимира Мельника, збільшення фінансування та підвищення позицій Університету в міжнародних рейтингах вкотре доводять, як багато може колектив, коли працює злагоджено й усвідомлює свою відповідальність.

«Університет має великий потенціал, а кожен працівник є відповідальним й об’єктивним в оцінці і позитивних, і негативних процесів у нашій роботі. І це дає мені підстави констатувати, що ми разом, працюючи на засадах довіри, зможемо і далі динамічно розвиватися», – зазначив, завершуючи свій  виступ, Володимир Мельник.

Після виступу відбулося обговорення програми кандидата. Представники трудового колективу висловили свої думки з приводу окреслених Володимиром Мельником завдань та перспектив Університету. Було порушено питання найвагоміших досягнень Університету, наявних недоліків та матеріального забезпечення гуртожитків.

З програмою кандидата на посаду Ректора Львівського університету Володимира Мельника можна ознайомитися на сайті Університету.

Відеозапис зустрічі можна переглянути за посиланням.