Keep Calm and Love MMF: у Львівському університеті відзначили День математика

Хоча День математика у всьому світі відзначають 1 квітня, на механіко-математичному факультеті Львівського університету давно усталилася своя традиція святкування. Рівно сорок років тому, 24 квітня 1978 року, з ініціативи колишнього декана факультету, а нині доцента кафедри математичного і функціонального аналізу Ярослава Григоровича Притули львівський «мехмат» вперше урочисто відзначив своє «професійне» свято. І ось 24 квітня 2018 року студенти й викладачі факультету знову зібралися в Актовій залі Університету, щоб від душі посміятися, продемонструвати свої нематематичні таланти й відпочити від суворих і напружених навчальних буднів, а заразом відзначити 65-річчя створення механіко-математичного факультету.

Активну участь у святкуванні взяли як студенти-математики, так і їхні викладачі. Ціле сузір’я видатних вчених факультету – професори Михайло Зарічний і Микола Бокало, доценти Ігор Гуран та Ярослав Притула – не лише успішно конкурували зі студентами в дотепності під час своїх публічних виступів, а й були хедлайнерами деяких номерів святкової програми. Зокрема професор кафедри диференціальних рівнянь Микола Бокало поділився з аудиторією спогадами про перший День математика в 1978 році, який він відзначав юним першокурсником, прочитав своє гумористичне оповідання про факультет «гуманітарної математики», а на додачу ще й взяв участь у факультетському конкурсі «Танці з викладачами».

Власне різноманітних конкурсів і гумористичних театралізованих номерів вистачило на двогодинний насичений захід. Це і вже традиційна посвята першокурсників, і сценки «Міняю факультет» та «Битва екстрасенсів», і студентське нагородження кафедр факультету в різних жартівливих номінаціях, і згадувані вже «Танці з викладачами» з веселим бліц-опитуванням танцюристів, і фінальна танцювальна композиція у виконанні першокурсників – математики демонстрували широкий спектр своїх талантів, а глядачі захопливо вітали кожен виступ. Особливо зворушливим моментом свята стали пісенні й танцювальні привітання від студентів-математиків Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна та Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Ще раз вітаємо студентів і викладачів механіко-математичного факультету з 65-річним ювілеєм і терпляче чекаємо на 41-й День математика.