Книжкова виставка «Праці викладачів Львівського університету у сфері міжнародного права (кін. ХІХ – поч. ХХ ст.)»

На основі фондів Наукової бібліотеки ЛНУ ім. Івана Франка в рамках проведення Міжнародної конференції «Civilians in contemporary armed conflicts: Rafał Lemkin’s heritage» експоновано наукові праці визначних учених-правників, долі яких тісно пов’язані з Львівським університетом.

Зокрема, дослідження таких професорів Університету, як Густав Рошковський (декан юридичного факультету 1896/1897 рр.), Людвік Ерліх (очолював кафедру міжнарожного права 1924–1939 рр.), Зіґмунт Цибіховський, Альфред Гальбан, Антоній Дерінґ, Владислав Намисловський, Войцех Гейнош, Казимир Ґжибовський, Тадеуш Галевський, Едвард Нахлік, Януш Рошковський, Станіслав Раппопорт, Станіслав Губерт, Казимир Пшибиловський.

Окрему частину експозиції становили праці самого Рафаеля Лемкіна: «Ustawa przemysłowa» (Warszawa, 1929), сучасний передрук його знакової доповіді 1953 року про злочини комуністичного режиму – «Soviet Genocide in the Ukraine» (Ontario, 2014) та переклад цієї статті 28 мовами світу, виданий в Україні – «Рафаель Лемкін: радянський геноцид в Україні» (Київ, 2009).

Нагадаємо, що впродовж 15-16 жовтня 2015 р. в Університеті проходила Міжнародна конференція «Civilians in contemporary armed conflicts: Rafał Lemkin’s heritage»Цивільне населення у сучасних збройних конфліктах: спадок Рафала Лемкіна»).

Науковці з України, Польщі, Німеччини, Великобританії, Вірменії осмислювали праці та здобутки випускника Львівського університету, визначного юриста, першого фахівця міжнародного права, який визначив злочини сталінського радянського режиму проти українців як геноцид, Рафаеля Лемкіна (1900–1959), а водночас проектували цей правничий досвід на сучасну ситуацію в Україні та низці інших країн, що потерпають від інформаційної і збройної агресії Росії.