Команда факультету прикладної математики та інформатики Львівського університету – переможець Чемпіонату Південно-Східної Європи з командного спортивного програмування

Близько 50 команд із 6 країн світу, зокрема з Болгарії, Македонії, України, Румунії, Сербії, Туреччини,  21 жовтня 2016 року взяли участь у Чемпіонаті Південно-Східної Європи з командного спортивного програмування ACM-ICPC, що проходив паралельно у Вінницькій і Бухарестській політехніці.

У змаганнях за кубок Чемпіонату Південно-Східної Європи з командного спортивного програмування ACM-ICPC перемогу виборола команда Львівського національного університету імені Івана Франка у складі студентів VІ курсу факультету прикладної математики та інформатики: Тараса Савіцького, Володимира Радюка й Андрія Макара під керівництвом тренера – асистента кафедри прикладної математики Василя Білецького.

«Уже багато років у Чемпіонаті Південно-Східної Європи з командного спортивного програмування (який водночас є півфіналом Чемпіонату світу) лідирують саме українські команди. Але ніколи не відомо, яка саме команда переможе, адже сильних команд в Україні – достатньо. Цього року впевнену перемогу здобула команда Львівського національного університету: вони вирішили на одну задачу більше, ніж найближчі суперники. Львівська команда була одним із фаворитів змагання, оскільки один з її учасників, як і тренер команди, є чинними бронзовими медалістами фіналу Чемпіонату світу. Але, попри це, інтрига трималася до самого кінця. Найближчими до перемоги, окрім команди Львова, були також команди КНУ (Київ), ПНУ (Івано-Франківськ), ДНУ (Дніпро), УжНУ (Ужгород) та ХПІ (Харків)», – розповідає Остап Коркуна, випускник Львівського національного університету імені Івана Франка, золотий медаліст Чемпіонату Світу ACM ICPC 2008 року, а зараз інженер-програміст компанії Facebook. Зазначимо, що компанія Facebook  є партнером і спонсором півфіналу Чемпіонату Світу ACM ICPC у Вінниці з 2011 року.

За словами Остапа Коркуни, відповідно до традицій змагання ICPC за одну годину до завершення таблицю результатів заморожують, тож команди та вболівальники, таким чином, не бачать результатів інших команд, а відтак інтрига зберігається аж до остаточного оголошення результатів.

Протягом останньої години команда ЛНУ ім. Івана Франка зробила ще одну задачу, закріпившись на першій сходинці. Команді УжНУ вдалося розв’язати ще дві задачі і впевнено вийти на другу позицію в загальному заліку. На третій сходинці опинилася команда КНУ ім. Т. Шевченка, яка хоч і не розв’язала нічого протягом останньої години, але за рахунок вдалого старту та малої кількості невдалих спроб, випередила інші команди з тією ж кількістю розв’язаних задач. 4-6 місця посіли команди Румунії та Туреччини, які брали участь у змаганні в Бухаресті.

«За результатами змагання три українські команди поїдуть на фінал Чемпіонату світу з командного спортивного програмування, який цього сезону відбудеться в США у травні 2017 року. Тепер попереду у команд-фіналістів ще більш напружені тренування, а нам із вами залишається вболівати та сподіватися, що українська скарбничка медалей поповниться! Наразі в України – 2 золота, 2 срібла та 2 бронзи за підсумками попередніх років», – зазначив Остап Коркуна.

Додамо, що Міжнародна студентська олімпіада з програмування (ACM/ICPC або ICPC) – найбільша студентська командна олімпіада з програмування. Чемпіонат проводиться під егідою Асоціації обчислювальної техніки (ACM). У різний час спонсорами змагань ставали такі компанії, як Apple, AT&T і Microsoft, проте з 1997 року до сьогодні генеральним спонсором є компанія IBM.

Світлини: зі Facebook-сторінки Остапа Коркуни та Вінницького інформаційного порталу Veжа Більше фото