Команда студентів факультету прикладної математики та інформатики  «LNU Penguins» виборола першість на ювілейній Х Міжнародній відкритій студентській олімпіаді з програмування ім. С.О. Лебедєва та  В.М. Глушкова «КРІ-OPEN2015»

Протягом чотирьох днів з 29 червня по 3 липня 2015 року на базі Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» проходила ювілейна Х Міжнародна відкрита студентська олімпіада з програмування імені С.О. Лебедєва та В.М. Глушкова «KPI-Open 2015».

Близько 100 команд із 46 вищих навчальних закладів України, Польщі, Литви, Естонії та Росії змагалися за звання кращих на найвідомішому у Східній Європі й одному з найбільших у світі турнірі серед найперспективніших молодих програмістів.

Львівський університет на олімпіаді представляла команда «LNU Penguins» у складі студентів факультету прикладної математики та інформатики: Тараса Савіцького, Віталія Герасиміва, Романа Білого (тренер – Василь Білецький).

3 липня у залі Вченої ради Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» відбулася урочиста церемонія закриття і нагородження переможців.

За підсумками двох турів змагань перше місце виборола команда студентів факультету прикладної математики та інформатики «LNU Penguins» Львівського національного університету імені Івана Франка, яка отримала головний приз турніру «KPI-OPEN» – кришталеву вежу КПІ, прикрашену символікою олімпіади.

Друге місце розділили команди Київського національного університету імені Тараса Шевченка «Flawless» та «Frogs». Третє місце посіли команди «MAI#1» Московського авіаційного інституту (Національний дослідницький університет), (Російська Федерація ), «Looksery 1 2/3» Одеського національного університету імені І.І. Мечникова і «ZNTU_SetUp» Запорізького національного технічного університету.

Дипломи переможців і призи – ноутбуки MacBook Air, окуляри віртуальної реальності Oculus Rift, комп’ютери Raspberry Pi, а також ліцензії на ПЗ CleanMyMac, подарункові сертифікати на відео курси від компанії ITVDN та набори для очищення мобільних пристроїв та оргтехніки від компанії ColorWay вручив представникам команд та їх тренерам Іван Плотніков.

«Кожен із вас інвестував свій час у себе, у свій розвиток. Ви поглянули на себе збоку і визначили свої зони подальшого поступу, – зауважила у своєму вітальному слові HR-менеджер компанії MacPaw Ольга Остапович. – Хочу побажати вам, щоби ви ніколи не втрачали відчуття драйву, жаги та пристрасті до нових знань, нових розробок, складних проектів… Без усього цього не буде гарного результату та успіху. Тому бажаю вам не зупинятися, не боятися нового і радіти новим здобуткам».

«Завдяки командному духу нам вдалося вибороти перемогу в такому важливому турнірі, адже студенти оперативно працювали єдиною командою, спільно розв’язуючи всі поставлені перед ними завдання», – зауважив у коментарі ментор нашої команди Василь Білецький. За його словами, студенти ЛНУ ім. Івана Франка добре навчилися розуміти одне-одного й інтенсивно та серйозно готувалися до олімпіади.

Додамо, що це не перші здобутки команди Львівського університету на міжнародних змаганнях із програмування. Студенти-програмісти нашого Університету вибороли перше місце на Міжнародній студентській АСМ олімпіаді з програмування Південно-Східного регіону Європи. Здобувши перемогу, наша команда у складі: студента ІІІ курсу Віталія Герасиміва, четвертокурсника Романа Білого і магістра Богдана Прищенка отримала перепустку до фіналу студентської першості світу з програмування, що відбувалася у травні цього року в Марокко. У Світовій олімпіаді взяли участь 128 команд. Посівши 16 місце в рейтингу, команда Львівського університету ввійшла до 20 кращих.

Після участі в Чемпіонаті світу наші студенти, не зупиняючись на досягнутому,   продемонстрували свої знання, вміння та витривалість і на Міжнародних змаганнях із програмування «Challenge24», під час яких упродовж 24 годин безперервно працювали над виконанням поставлених завдань. Із-поміж 233 команд-учасників із 35 країн світу 14 – представляли Україну. Однак лише команді «LNU Penguins» Львівського національного університету імені Івана Франка, яка зайняла 8 місце, вдалося потрапити до десятки лідерів Міжнародного чемпіонату «Challenge24».

Зараз студенти факультету прикладної математики та інформатики Тарас Савіцький, Віталій Герасимів і Роман Білий та тренер команди Василь Білецький готуються до участі в Чемпіонаті світу, що пройде наступного року в Таїланді.

Вітаємо студентів факультету прикладної математики та тренера команди «LNU Penguins» з перемогою і бажаємо їм успіху на шляху до підкорення нових професійних вершин!