Команда юних фізиків із Жовківщини отримала Премію імені Анатолія Бородчука

За підсумками ХХІІ Обласного турніру юних фізиків імені А.В. Бородчука для учнів 9-11 класів загальноосвітніх навчальних і позашкільних закладів м. Львова та області першість виборола команда школярів із Жовківсього району. Друге місце посіли команди Пустомитівського, Сокальського і Золочівського районів, а третє – команди Яворівського району, Шевченківського та Сихівського районів м. Львова.

В ХХІІ Обласному турнірі юних фізиків імені А.В. Бородчука, що проходив 7 листопада 2015 року на базі факультету електроніки Львівського національного університету імені Івана Франка, взяло участь 10 команд зі Шевченківського та Сихівського районів м. Львова, Жовківського, Миколаївського, Пустомитівського, Радехівського, Яворівського районів, Сокальської Малої академії наук, Золочівської Малої академії наук, Малої академії наук учнівської молоді Самбірського району Львівської області.

Обласний турнір юних фізиків, що має присвяту його засновнику Анатолію Бородчукові, – це командні змагання учнів у здатності спільними зусиллями вирішувати складні фізичні проблемні завдання, вести наукові дискусії, аргументовано обстоювати свою точку зору, кваліфіковано опонувати відповідям інших команд. Найвищі бали конкурсанти отримували за той розв’язок, який ґрунтувався на оригінальному застосуванні фізичних явищ та ефектів.

Відбіркові, півфінальні та фінальні «фізбої» учасників турніру оцінювало журі, до складу якого ввійшли викладачі факультету електроніки та вчителі загальноосвітніх шкіл міста й області.

За підсумками змагань учасників команд-переможців нагородили дипломами Департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації та подарунками.

Команда юних фізиків Жовківщини, окрім нагород, отримала Премію імені Анатолія Бородчука й виборола право брати участь у XXIV Всеукраїнському турнірі юних фізиків, що цьогоріч відбудеться в м. Суми.

Під час урочистого нагородження учасників інтелектуальних змагань спогадами про Анатолія Бородчука поділився професор ЛНУ імені Івана Франка, голова журі турніру Олег Бордун. Він розповів про наукову, громадську, викладацьку діяльність Анатолія Васильовича, виокремивши притаманні йому риси: старанність, доброзичливість, щирість, толерантність.

«Люблячи фізику сам, він умів запалити інтересом до цієї науки молоде покоління. Упродовж багатьох років Анатолій Васильович керував науково-дослідницькими роботами школярів – слухачів секції фізики обласної Малої академії, читав лекції, готував команди до участі у турнірах», – розповів Олег Бордун.

Школярам також показали світлини викладацької, наукової та суспільної роботи Анатолія Бородчука, зокрема фото турнірів попередніх років.

До слова, за історію існування турніру відбулося 24 змагання по всій Україні. Турнір юних фізиків був започаткований 1992 року як Всеукраїнські командні змагання знавців фізики за підтримки Міністерства освіти і науки України.

Проведення турніру на регіональному рівні ініціював саме Анатолій Бородчук. Тож перші обласні змагання юних фізиків у Львові відбулись 1994 року. Відтак, турнір має присвяту Анатолію Васильовичу Бородчукові, його засновнику й незмінному голові журі впродовж 19 років.

Предметні турніри – один із найбільш захоплюючих і цікавих видів інтелектуальних змагань. Основною відмінністю турнірів від олімпіад та конкурсів є командна гра, в якій учні, застосовуючи знання з фізики, знаходять оригінальні технічні рішення і відкривають для себе фізику в новому світлі.

Організаторами заходу є департамент освіти і науки Львівської облдержадміністрації, факультет електроніки Львівського національного університету імені Івана Франка, КЗ ЛОР «Львівська Мала академія наук учнівської молоді».