Конференція трудового колективу схвалила проект «Колективного договору Львівського національного університету імені Івана Франка на 2015-2016 рр.»

21 квітня 2015 року в Актовій залі Університету відбулось засідання конференції трудового колективу. Розпочали роботу конференції з обрання президії, складу мандатної, лічильної комісій і секретаріату. Декан юридичного факультету, професор Андрій Бойко, який головував під час конференції, ознайомив присутніх із порядком денним і запросив до представлення звіту про виконання Колективного договору Ректора Університету, професора Володимира Мельника.

«Двосторонній договір між адміністрацією та трудовим колективом Університету базується на чинному законодавстві й передбачає захист прав та інтересів академічної спільноти незалежно від місця праці, посади, наукового ступеня чи вченого звання. Неухильне виконання умов Колективного договору є одним із пріоритетних завдань адміністрації Університету», – зазначив Ректор.

Звітуючи про виконання Колективного договору Володимир Мельник детально зупинився на кожному розділі договору, закцентувавши увагу на фінансово-економічну діяльність Університету, зокрема й матеріальне стимулювання працівників та забезпеченні їхніх рівних прав і можливостей.

У своїй доповіді професор Володимир Мельник, наголосив на питаннях, що стосуються охорони праці, соціального розвитку Університету, а також соціального захисту студентів та аспірантів, гарантій діяльності органів студентського самоврядування. Ректор зауважив, що в рамках виконання Колективного договору здійснено ремонтні роботи в університетських корпусах, покращено умови функціонування їдалень і буфетів.

«Беззаперечним залишається той факт, що саме від співпраці адміністрації, колективу, студентів та аспірантів Університету залежить морально-психологічний клімат у нашому виші. Сподіваюсь, що наша спільна діяльність буде спрямована на користь кожного студента, викладача і працівника й базуватиметься на таких критеріях, як гласність, прозорість і звітність», – резюмував Ректор Володимир Мельник.

Відповідно до чинного законодавства України сторони, які укладають Колективний договір зобов’язані звітувати про виконання його положень. Із співдоповіддю виступив голова Первинної профспілкової організації працівників Університету Володимир Качмар.

«Колективний договір Львівського національного університету імені Івана Франка на 2011-2012 навчальний рік був ухвалений на конференції трудового колективу 26 травня 2011 року. Цим же Колективним договором ми послуговувались і до сьогодні», – зазначив Володимир Михайлович. Доповідаючи, голова Профспілки зосередив увагу на основних положеннях, у яких йдеться про соціальний захист, оздоровлення та відпочинок працівників Університету, наголосивши на фінансово-економічних питаннях та охороні праці. Володимир Качмар не залишив поза увагою і розділ про гарантії діяльності Профспілкової організації.

Після обговорення представлених доповідей делегати одностайно проголосували за схвалення звіту про виконання Колективного договору.

Ще одним важливим питанням порядку денного засідання трудового колективу було затвердження Колективного договору на 2015-2016 рр.

«Для підготовки проекту нового Колективного договору була створена комісія за участю представників адміністрації та громадських організацій Університету. Відбулося 14 засідань комісії, на розгляд якої всі охочі мали можливість подавати свої пропозиції», – розповів Ректор Університету.

«Проект колективного договору є своєрідним новим етапом розвитку Університету. Він майже не містить пунктів, які б сьогодні не можна було реалізувати. Комісія намагалася врахувати всі пропозиції, які надходили від працівників структурних підрозділів», – зазначив співголова комісії з роботи над проектом Колективного договору Володимир Качмар.

Після активного обговорення окремих розділів проекту учасники конференції трудового колективу схвалили Колективний договір на 2015-2016 рр.

Під час конференції також розглянули питання про обрання виборних представників до складу Вченої ради Університету, одноголосно затвердивши перелік усіх кандидатів.