Курси підвищення кваліфікації з питань запобігання і протидії корупції для працівників НАЕК «Енергоатом»

24-28 вересня 2018 року на базі Інституту післядипломної освіти та доуніверситетської підготовки Львівського національного університету імені Івана Франка вже вдруге у цьому році відбулися короткострокові курси підвищення кваліфікації з питань запобігання і протидії корупції для працівників ДП «НАЕК «Енергоатом». Участь у навчанні взяли працівники дирекції із запобігання і протидії корупції, уповноважених підрозділів з питань запобігання і протидії корупції та уповноважені особи відокремлених підрозділів – усього 24 слухачі.

Інститут післядипломної освіти та доуніверситетської підготовки розробив навчальну програму з питань запобігання і протидії корупції, яка адаптована до потреб ДП «НАЕК «Енергоатом». Тематика занять стосувалася особливостей проведення електронного декларування; практичних питань щодо виконання Антикорупційної програми на підприємстві; обмежень, встановлених антикорупційним законодавством; запобігання та врегулювання конфлікту інтересів; антикорупційної експертизи нормативних документів підприємств; особливостей розслідування корупційних злочинів у сфері службової діяльності; відповідальності за корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення тощо. Навчальний процес забезпечували провідні викладачі юридичного факультету ЛНУ ім. Івана Франка (зокрема, завідувач кафедри кримінального процесу і криміналістики, професор Василь Нор та доцент кафедри адміністративного та фінансового права Наталія Янюк), а методичний супровід – працівники відділення педагогічної та сертифікаційної освіти ІПО та ДП.

Під час навчання учасники обговорили актуальні для ДП «НАЕК «Енергоатом» питання боротьби з корупцією та поглибили свої знання у сфері міжнародних стандартів та досвіду запобігання корупції у провідних країнах світу, підвищення стійкості підприємств до корупційних ризиків та здійснення ефективного управління ризиками, проаналізували судову практику щодо застосування антикорупційного законодавства судами України. Практичні завдання, тематичні дискусії супроводжувалися обов’язковими відеопрезентаціями, переглядом та аналізом навчальних фільмів, що забезпечили ґрунтовне засвоєння матеріалу для його подальшого використання при здійсненні діяльності із запобігання корупції.