Львівський університет відзначив 70 річницю від дня народження Володимира Івасюка

15 травня 2019 року в Актовій залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбувся концерт «Життя обірвана струна…» на відзначення 70-ї річниці від дня народження видатного українського композитора і поета Володимира Івасюка.

Володимир Івасюк – митець, з якого починається відлік сучасної української естрадної пісні. Він зумів розкрити світові неповторну і самобутню пісенну творчість України, вивести її на найвищий культурний рівень. «Червону руту» та інші пісні Івасюка знали і наспівували на всіх континентах. Його успіх, визнання і перемоги на різних міжнародних та всеукраїнських конкурсах творили славу саме українській пісні.

На головній сцені Університету по-новому зазвучали вже добре знайомі мелодії пісень Володимира Івасюка. Це були яскраві виступи мистецьких колективів, які вкотре акцентували на неординарності та майстерності одного із основоположників української естрадної музики. Під ошатною люстрою Актової зали з новою силою залунала новаторська українська пісня, яка у свій час перевернула уявлення радянського суспільства про пісенну творчість.

Розпочав концерт Народний камерний оркестр Львівського національного університету імені Івана Франка, який по-особливому проникливо виконав музичні рядки, авторства Володимира Івасюка.

Одну з перших пісень, які написав Володимир Івасюк, – «Капелюх» – майстерно виконав ансамбль «Леля».

Хоровий клас I і II курсу кафедри музичного мистецтва факультету культури і мистецтв виконав загальновідому й таку трепетну композицію «Я піду в далекі гори», слова і музику якої написав Володимир Івасюк.

Композиції «Пісня буде поміж нас», «Водограй» і «Балада про дві скрипки» потужно і мелодійно зазвучали у виконанні Народного ансамблю пісні і танцю «Черемош».

Музичні ілюстрації «Чекай», «У долі своя весна» і «Запроси мене у свої сни» віртуозно представили студентки Львівського університету Валерія Мочарська, Христина Леськів і Юлія Оліяр.

Справжню любов між сином і матір’ю зумів передати Народний дівочий хор «Ліра», який заспівав зворушливу «Баладу про матір».

Студент кафедри акторської майстерності факультету культури та мистецтв Остап Слобода зіграв справжню виставу, виконуючи пісню «Жовтий лист».

На завершення концерту всіх учасників дійства – мистецькі колективи, виконавців соло та гостей у залі – об’єднала «Червона рута», яка як ніколи піднесено лунала з Актової зали Львівського університету.