Лауреат Нобелівської премії Роалд Гоффман – Doctor Honoris Causa Львівського національного університету імені Івана Франка

30 вересня 2015 року в Актовій залі Університету з відкритою лекцією «Протохімія як місток» виступив лауреат Нобелівської премії в галузі хімії, професор Корнельського університету Роалд Гоффман.

«Сьогодні до нас завітав учений зі світовим іменем, лауреат Нобелівської премії в галузі хімії Роалд Гоффман», – зі вступним словом звернувся до присутніх Перший проректор Університету, професор Василь Височанський. Василь Степанович зазначив, що 24 червня 2015 року Вчена рада Університету одностайно ухвалила рішення – присвоїти Роалду Гоффману звання Doctor Honoris Cаusа Львівського національного університету імені Івана Франка за визначний внесок у розвиток світової науки, зміцнення авторитету України у міжнародному співтоваристві та активну співпрацю з кристалохімічною школою Львівського університету.

«Дуже приємно, що людина, яка народилась на нашій землі, увібрала все найкраще, що має Україна. І сьогодні в кожного з присутніх є можливість почути легендарного вченого, який досягнув найвищих успіхів, шани і слави», – зауважив Голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка та подякував професорові Роалду Гоффману за візит до Львова і Львівського університету.

За словами Олега Михайловича, «у цьому світі історію творять звичайні люди, а видатні митці допомагають їй рухатись із потрібною швидкістю». «Найуспішніші з нас мають шанс увіковічнити своє ім’я. Саме тому ми повинні разом будувати наш успіх: успіх кожної людини зокрема, і нашої держави в цілому», – переконаний керівник області.

Слово про вченого виголосив проректор з наукової роботи Роман Гладишевський.

Після офіційного представлення лауреата Нобелівської премії в галузі хімії – Doctor Honoris Cаusа Львівського національного університету імені Івана Франка, професор Роалд Гоффман прочитав лекцію про те, як протохімія поєднує минуле і теперішнє та як далеко може сягати думка науковця-теоретика.