Літературно-музичний вечір  у Педагогічному коледжі  «Життя прекрасне – і мені так хочеться творити»

«Учитель… Яке звичне і яке містке це слово! Той, хто навчає, збагачує розум і душу молодої людини, відкриває перед нею невичерпну скарбницю знань і невмирущих моральних цінностей. І якщо тобі в житті пощастило і ти зустрів справжнього вчителя, твоє життя буде прожито недаремно. Частинка його серця, його самого буде в твоєму житті», − так розпочався літературно-музичний вечір «Життя прекрасне і мені так хочеться творити», який відбувся 8 жовтня в Актовій залі Педагогічного коледжу Львівського національного університету імені Івана Франка.

З вітальним словом до педагогів і студентів звернулась виконувач обов’язки директора Педагогічного коледжу Львівського національного університету імені Івана Франка, кандидат історичних наук Оксана Сурмач: «Є певна символіка в тому, що свято педагогів ми відзначаємо восени – тієї благодатної пори, котра щедро обдаровує нас своїми плодами. І Ви теж віддаєте дорогоцінні скарби знань і життєвої мудрості своїм вихованцям. Сьогодні кожен із нас мимоволі згадує свого Вчителя. Людину, котра долучила нас до книги, запалила іскорку знань, стала для нас старшим другом і тактовним наставником, кому ми зобов’язані своїми життєвими і професійними перемогами».

«У час, коли наша держава опинилась під загрозою зовнішньої агресії, роль освіти, як ніколи, зростає. Адже національно-патріотичне виховання, яким займаються вищі навчальні заклади, є запорукою незламності нашого національного духу. Від кожного з нас залежить яким буде світ завтра, якою буде наша Україна», – наголосила Оксана Сурмач.

У виконанні студентського хору під керівництвом Мирослави Перун урочисто та піднесено прозвучали духовний заповіт «Учітеся, брати мої» на слова Тараса Шевченка, музику Миколи Лисенка та «Пісня про Вчительку» на слова Андрія Малишка та музику Платона Майбороди

Особливу теплу атмосферу, що панувала на вечорі, створили музичні композиції у виконанні студентів Коледжу та гостей свята. Гурт «Чорний список» й Орися Звір виконали пісню «Човен» на слова Івана Франка, муз. гурту «Один в каное», Марія Гомечко та Оксана Котуха виконали твори «Мій край» та «Вчительська доля». Світлим і радісним подарунком для викладачів і студентів став виступ дитячого танцювального колективу «Надія» (художній керівник Надія Приймачук).

На вечорі звучало поетичне слово Василя Симоненка, Ліни Костенко, Ростислава Братуня. Ірина Саксановська проникливо прочитала вірш «Ті журавлі та їх осінні сурми» Ліни Костенко, дует бандуристок у складі Боровець Мар’яни та Чухань Ірини виконали композицію «Одинокий пастух» Джеймса Ласта. Поєднання поетичного слова і піднесеної музики наповнило урочистість вечора особливим теплом.

Щиро та натхненно прозвучали на вечорі авторські вірші студентів Коледжу Оксани Сенюк «Про вчителя» та Христини Полевої «Дякую».

…Та ви вчите ніколи не здаватись,

Іти вперед назад не оглядатись.

Завжди любити рідну Батьківщину,

Бо з цього починається людина.

Про вчителів вже сказано багато,

Та мало слів щоб зараз розказати

Яка важка й терниста ця дорога.

Бо вчитель – це професія від Бога!

       Зворушливим музичним подарунком на завершення вечора стали чудові авторські музичні композиції викладачів Коледжу Світлани Вижанової («Львівянки» на слова Анни Канич у виконанні Христини Полевої) та Ірини Каспрук (романс на слова Ліни Костенко «Не думано, не гадано» прозвучав у проникливому виконанні викладача Коледжу Роксолани Призванської).

Світлини: Володимира Крука Більше фото