uera-217-20 серпня 2016 року у Львівському національному університету імені Івана Франка відбудеться Перша літня школа для науковців «Освітні дослідження: комунікація, написання грантів, методологія і публікації», яку організовує Українська асоціація дослідників освіти на базі факультету педагогічної освіти Львівського національного університету імені Івана Франка завдяки фінансовій підтримці Посольства США в Україні.

Літня школа є частиною масштабного проекту «Підтримка реформування вищої освіти в Україні», що триватиме впродовж року. Метою проекту є сприяння реформуванню вищої освіти в Україні шляхом підвищення рівня професіоналізму в навчальній і науковій діяльності університетів, залучення викладачів до обміну академічним досвідом.

Українська асоціація дослідників освіти (УАДО) – це перша науково-дослідна асоціація в Україні, яка об’єднує випускників американських програм, українських і закордонних науковців з метою внесення змін у парадигму освіти, досліджень і освітньої політики. Метою УАДО є сприяння обміну інформацією між випускниками американських програм, зарубіжними науковцями і українськими університетами. Показниками успіху роботи Асоціації є підвищення якості і кількості публікацій українських науковців у міжнародних рецензованих виданнях і збільшення обсягу подання успішних грантових заявок.

У літній школі візьмуть участь 38 учасників із різних регіонів України та 16 тренерів. Прозора процедура відбору дала змогу запросити до участі найбільш конкурентоспроможних і мотивованих дослідників і вчителів, що дає підстави сподіватися на довготривалий ефект. Організаційний комітет літньої школи складається з 12 членів Української асоціації дослідників освіти з різних університетів України і закордону.

У роботі літньої школи візьме участь заступник міністра освіти і науки України Інна Совсун. Участь у літній школі у якості тренерів підтвердили президент Європейської асоціації дослідників освіти професор Тео Вубельз, генеральний секретар цієї асоціації Маріт Хонерод Ховейд, представники Vertical Move Labs у співпраці з IREX Ірина Конченко і Наталія Астахова та ін.

Робота школи буде зосереджена навколо низки важливих питань, пов’язаних із дослідницькою культурою, командною співпрацею, якісними презентаціями на міжнародних конференціях, критичним мисленням, публікуванням у рецензованих виданнях та написанням грантів тощо.

Особливу увагу буде приділено методології проведення Міжнародного дослідження викладання і навчання, розробленого ОEСР (TALIS – Teaching and learning International Survey). Дослідницькі групи, створені під час літньої школи, братимуть участь у проведенні аналогічного дослідження в Україні, на що Українською асоціацією дослідників освіти отримано відповідний дозвіл. Висновки, зроблені після проведення цього дослідження можуть бути підставою для подальшого реформування української освіти.

Проведення Школи дасть змогу застосувати знання й навички для підвищення наукової компетентності учасників, розвитку Асоціації та загалом підвищення якості української вищої освіти .