ЛНУ ім. Івана Франка та Пекінський університет іноземних мов поглиблюють академічну співпрацю

22 червня 2017 року Львівський національний університет імені Івана Франка відвідала делегація Пекінського університету іноземних мов (Китай). До складу делегації увійшли ректор Пекінського університету Пен Лун, керівник Центру України Лао Хуася, керівник підвідділу зі справ іноземних фахівців Бао Хуаїн і директор Інститут російської мови Хуан Мей.

В рамках візиту представники Пекінського університету зустрілися з Ректором ЛНУ ім. Івана Франка, професором Володимиром Мельником і проректором з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Марією Зубрицькою. Учасники зустрічі акцентували увагу на необхідності поглиблення співпраці між освітніми установами й обговорили реалізацію конкретних проектів і програм.

Ректор Університету, професор Володимир Мельник відзначив активну динаміку розвитку Пекінського університету і наголосив, що співпраця між університетами надзвичайно важлива для обміну досвідом і налагодження тісних взаємовідносин між Україною і Китаєм.

«Ваші досвід і методика вивчення іноземних мов для нас дуже цікаві і цінні. Також наша співпраця повинна бути спрямованою на удосконалення процесу викладання китайської мови і літератури у ЛНУ ім. Івана Франка, адже наші студенти завжди демонструють великий інтерес до китайської культури»,  – наголосив Володимир Петрович і додав, що Львівський університет завжди відкритий для активної співпраці з провідними освітніми й науковими установами світу.

Ректор Пекінського університету Пен Лун висловив сподівання на інтенсифікацію академічної співпраці між установами. Зокрема, гість запропонував спільними зусиллями сприяти процесу вивчення української мови у Китаї і співпрацювати в інших сферах науки й освіти.

«Ваш Університет – вищий навчальний заклад, який відомий у світі. Ми цікавимося дослідженнями й активною роботою ваших науковців і випускників – фізиків, юристів, мовознавців та інших вчених. А тому активна співпраця з Львівським університетом надзвичайно важлива для нас», – зазначив Пен Лун.

Володимир Мельник подякував китайським колегам за увагу, яку вони приділяють вивченню української мови, зазначивши, що Львівський університет готовий сприяти популяризації української культури у світі, зокрема у Китаї.

Надалі представники Пекінського університету зустрілися з деканом філологічного факультету Святославом Пилипчуком, заступником декана факультету іноземних мов Ольгою Іващишин, заступником декана факультету міжнародних відносин Ігорем Биком і заступником декана філологічного факультету, викладачем китайської мови Іриною Яремчук.

Під час зустрічі, участь у якій також взяла проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Марія Зубрицька, сторони обговорили пріоритетні напрямки співпраці між установами. Зокрема, йшлося про обмін студентами та викладачами університетів, упровадження програми спільного дипломування, участь студентів факультету міжнародних відносин  ЛНУ ім. Івана Франка в англомовних програмах Пекінського університету тощо.  Також учасники зустрічі домовилися про спільну участь у міжнародних програмах, спільні наукові публікації та обмін літературою.

Окрім того, представники Пекінського університету іноземних мов відвідали Музей історії Львівського університету.

Додамо, що у Пекінському університеті викладають 67 мов світу, існують докторські програми за такими напрямками, як іноземна мова та література, китайська мова та література, журналістика, політологія, юриспруденція, менеджмент тощо. Вищий навчальний заклад чи не найактивніший університет країни у справі підготовки китайських дипломатів – 400 його випускників займають або займали посади послів КНР у світі, понад 1000 працюють радниками

Угода про співпрацю між ЛНУ ім. Івана Франка та Пекінським університетом підписана минулого року.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото