ЛНУ ім. Івана Франка відвідала делегація Центру Європи Варшавського університету

6-8 травня 2019 року в рамках угоди про співпрацю між Львівським та Варшавським університетами в ЛНУ ім. Івана Франка перебувала делегація Центру Європи Варшавського університету. Навчальний візит був присвячений  проблемними питанням та успіхам України на шляху до Європейського Союзу. Організували візит Центр Європи Варшавського університету, факультет міжнародних відносин, Інформаційний центр ЄС, Інститут європейської інтеграції та Західноукраїнський дослідницький центр європейських студій Львівського університету.

Під час першого дня візиту студенти та викладачі зустрілися із директором Інституту європейської інтеграції, професором кафедри міжнародних відносин та дипломатичної служби факультету міжнародних відносин Богданом Гудем та послухали лекцію на тему «Проблеми історичної пам’яті в сучасних польсько-українських відносинах». Після цього директор Музею історії Університету Юрій Гудима провів екскурсію та розповів про багаті традиції і ключові етапи становлення Львівського університету.

На завершення дня делегація відвідала Личаківський цвинтар та ознайомилася із культурними пам’ятками в центральній частині міста.

7 травня відбулася зустріч делегації із деканом факультету міжнародних відносин, Надзвичайним і Повноважним Послом, професором Маркіяном Мальським, який привітав гостей на факультеті та прочитав лекцію «Україна в сучасних геополітичних концепціях/доктринах ЄС».

Окрім того, викладачі факультету міжнародних відносин прочитали польським гостям лекції на такі теми: «Вимушена міграція та внутрішньо переміщені особи: виклики для України та Європи» (доц. Гладиш М.Л.), «Не Європа в Європі? Відносини між Україною та ЄС у 1991-2008 роках» (доц. Калитчак Р.Г.) та «Інтеграція України з Європейським Союзом (2008-2019)» (доц. Краєвська О.А.).

Наприкінці дня студенти та викладачі відвідали кафедру туризму географічного факультету, де завідувач кафедри професор Марта Мальська ознайомила їх із тенденціями розвитку туризму у Львові та регіоні.

В останній день перебування у Львові, 8 травня, відбулися дебати, присвячені питанням української та польської міграції. Участь у дебатах взяли  польські й українські студенти, які обговори позитиви та негативи міграції, а також поділилися думками щодо сучасної політичної ситуації в обох країнах та міграційної політики ЄС.

Після підведення підсумків візиту, організатори вирішили запровадити такі обміни на постійній основі та активніше залучати студентів до обговорення нагальних проблем міжнародних і двосторонніх відносин між нашими країнами.