Львів отримає статус «Місто літератури ЮНЕСКО»

За офіційними результатами відбору Львів отримає почесний статус «Місто літератури ЮНЕСКО».

Про це йдеться на сайті Інтернет-видання Zaxid.net

Статус «Місто літератури ЮНЕСКО» для Львова означатиме інтеграцію у світовий книжковий контекст, розвиток літературного туризму, популяризацію українських культурних здобутків у світі.

Доцент кафедри теорії та історії культури Львівського національного університету імені Івана Франка Оксана Дарморіз разом із працівниками Львівської міської ради й Інституту міста, діячами культури, освіти і науки ввійшла до складу робочої групи, що працювала над підготовкою та поданням заявки на здобуття Львовом почесного статусу «Міста літератури ЮНЕСКО».

У рамках проходження навчальної практики студенти-культурологи філософського факультету також долучились до збору інформації, необхідної для належної підготовки аплікації на участь у конкурсі.

Подання Львова схвалили міста, які вже отримали титул «Місто літератури ЮНЕСКО», зокрема: Дублін, Единбург, Норвіч, Мельбурн та Краків.

Випускниця кафедри теорії та історії культури ЛНУ ім.. Івана Франка, представник управління культури Львівської міської ради Богдана Брилинська зазначила, що одним із перших ініціаторів участі Львова у програмі Міста літератури ЮНЕСКО став Форум видавців.

«Тепер ми мусимо працювати, щоб підтверджувати цей статус. Вірю, що цей титул стане поштовхом для нових міжнародних проектів. Це дає можливість відчути себе визнаним. Недарма в програмі креативних міст література є окремим мистецтвом. А Львів має багату літературну історію, він надихає на творчість», – каже Богдана Брилинська.

«Місто літератури ЮНЕСКО» – це проект у рамках мережі Creative Cities. Статус було впроваджено у 2004 році. Створена в 2004 році мережа креативних міст включає 116 членів.  Метою програми є сприяння соціальному, економічному і культурному розвитку міст.