Львівський національний університет імені Івана Франка ввійшов до ТОП-5 українських університетів у рейтингу Webometrics

За даними світового рейтингу Webometrics Львівський національний університет імені Івана Франка ввійшов до п’ятірки лідерів серед вищих навчальних закладів України.

Всього до «Webometrics Ranking of World Universities» потрапили близько 12 тисяч вищих навчальних закладів світу, серед них 341 – з України. Найвищу позицію серед українських ВНЗ посідає Київський національний університет імені Тараса Шевченка. Другу і третю позицію зайняли Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут» та Сумський державний університет, а четверту – Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна. Львівський національний університет імені Івана Франка посів п’яте місце, суттєво покращивши свої позиції у порівнянні із попередньою редакцією рейтингу. Нагадаємо, що станом на липень 2016 року ЛНУ ім. Івана Франка посідав 11 місце рейтингу.

«Webometrics Ranking of World Universities» є одним з найбільших та найвідоміших рейтингів світу. Починаючи з 2004 року і кожні шість місяців група The Cybermetrics Lab (Іспанська національна дослідницька рада, CSIC) виконує незалежне, об’єктивне, відкрите наукове дослідження інформації про роботу університетів з усього світу, яка базується на їх веб-присутності.

Оцінювання університетів відбувається за чотирма показниками: PRESENCE (присутність) – кількість сторінок на сайтах в основному домені установи (включно з піддоменами та директоріями), які індексуються пошуковою системою Google; VISIBILITY (видимість) – кількість зовнішніх джерел, які містять зворотні посилання на веб-сторінки установи; розраховується за показниками інструментів Ahrefs та Majestic; TRANSPARENCY (прозорість) – кількість цитат топ-авторів установи за Google Scholar Citations; EXCELLENCE (якість) – кількість статей дослідників установи, які входять до 10% найбільш цитованих у 26 дисциплінах за розрахунками Scimago.